fbpx


Meniny dnes: zajtra:

0vsnemLetný pohár ObFZ Prešov 2013. Víťazom sa stalo mužstvo Petrovan, ktoré o zisku cennej trofeje rozhodlo po strelách zo značky pokutového kopu...

LETNÝ POHÁR ObFZ PREŠOV 2013 - SUMÁR

LETNÝ POHÁR ObFZ PREŠOV 2013 - FINÁLE

PETROVANY - NEMCOVCE 2:2 (1:1) na pokutové kopy 4:1

Po finálovom zápase XX.ročníka Letného pohára ObFZ Prešov sa tešili šťastnejší futbalisti Petrovan. O zisku trofeje sa rozhodlo až po jedenástkovom rozstrele. Brankár Petrovan Stanislav Jacko vyšperkoval svoj výkon v rozhodujúcich okamihoch - prvé dva pokutové kopy chytil a bolo rozhodnuté, pretože jeho spoluhráči s penaltami problém nemali...

ROZDALI SI TO VO FINÁLE

Vo finále pohára kopec smoly i hora šťastia

Futbal je krásny (ale tiež krutý) aj preto, že za deväťdesiat minút (plus nastavený čas či prípadné penalty) vie napísať príbeh, ktorý dopredu nikto nepredvída. Včerajší deň bol toho dôkazom. V Demjate sa konalo 20. finále Letného pohára ObFZ Prešov. V ňom proti sebe nastúpili TJ Petrovany a TJ Nemcovce. Papierovým favoritom duelu bol mančaft „od Kapušan“ – líder tabuľky najvyššej okresnej súťaže – ktorý navyše hral v najsilnejšom zložení. Jeho súper, naopak, oslabený o štyroch hráčov základnej zostavy...

Zápas sa skončil výsledkom v riadnom hracom čase remízou 2:2, na pokutové kopy vyhrali Petrovany 4:1. S trochou „nadsázky“ môžeme povedať, že sa víťaz sa na góly príliš nenadrel. Prvý dosiahol po tečovanej strele od protihráča, pred druhým putovala lopta do siete „jemne“ od hlavy jedného z obrancov Nemcoviec. „Dali sme, mimo jedenástok, štyri góly a pohár nemáme. Toto nás nenapadlo ani v najhoršom sne. Boli sme lepší, oni šťastnejší. Nezvládli sme penalty, ktoré boli už lotériou,“ dal sa počuť prezident Nemcoviec František Bača.

Jeho „kolega“ z tábora TJ Petrovany Miroslav Sopko bol pochopiteľne veselší... „Je to úspech nášho futbalu, ktorý vojde do histórie. Dosiahli ho naši mladíci, patrí predovšetkým im. Na ihrisku boli siedmi tohoroční maturanti, ktorí majú kariéru pred sebou, futbalom sa môžu takto ešte dlho zabávať. Navyše, s výnimku jediného hráča, ktorý je na hosťovaní z Ľubotíc, hrali iba naši odchovancov. Mužom zápasu sa stal brankár Jacko. Vyrovnávajúci gól súpera v samom závere ide síce na jeho vrub, no pri jedenástkach bol hrdinom, keď zlikvidoval prvé tri pokusy a vniesol potrebný pokoj na kopačky našich strelcov.“         

Petrovany – Nemcovce 2:2, na pokutové kopy 4:1, góly: 10. D. Petruška, 54. Ledvak – 30. Vrbovský, 88. V. Magač. 

Pred zápasom

Vo finále pohára Nemcovce v plnej sile, Petrovany oslabené

Zajtrajší deň bude v prešovskom okrese sviatkom futbalu. Letný pohár ObFZ Prešov finišuje, na programe je rozhodujúci zápas o vzácnu trofej. Zabojujú o ňu FK Nemcovce a FK Petrovany. Aktuálny líder a štvrtý celok tabuľky. Meranie síl by teda malo mať svoju kvalitu a náboj. Jeho dejiskom bude Demjata, ktorá tohto roku oslavovala šesťdesiate výročie organizovaného futbalu a tamojší funkcionári v spolupráci s obecným úradom pripravili akciu na vynikajúcej úrovni. Latku náročnosti si teda postavili vysoko, no netreba pochybovať o tom, že sa aj teraz zhostia svojej úlohy na výbornú. "Finišujeme s prípravami, aj teraz sa vynasnažíme, aby účastníci finále, hráči, rozhodcovia, funkcionári i diváci, boli s našou prácou spokojní," dal sa počuť prezident FK Demjata Jaroslav Ličák. Úvodný výkop finále posunuli podľa pôvodného rozhodnutia o polhodinu neskôr, zajtra sa teda začne až od 16. h. Kto si ako verí pred zápasom o všetko? Kto nastúpi v plnej sile a kto oslabení? Oslovili sme najpovolanejších...

František Bača, prezident FK Nemcovce: "V roku 2009 sme naše pohárové účinkovanie nedotiahli do úplného konca. Hrali sme vo finále proti Fričovciam, no prehrali 1:2. Teraz chceme viac. Ťaháme sériu jedenástich stretnutí bez prehry, ktorá trvá už od konca uplynulej sezóny. V tejto zasa naši chlapci nestratili ešte ani bod. Bude to zrejme vyrovnaný duel, možno rozhodne aj šťastie. Našich fanúšikov tešia doterajšie výkony a výsledky a chystajú sa do Demjaty povzbudiť nás, byť našim dvanástym hráčom na ihrisku. Zranených ani potrestaných hráčov nemáme, nastúpime v plnej sile.“ 

Miroslav Sopko, prezident FK Petrovany: "Stretnú sa dve mužstvá v dobrej forme. Žiaľ, nám budú chýbať až piati hráči zo základnej zostavy, ktorí sú v zahraničí. Pončák, Bálint, Horvát a bratia Tomáš a Dávid Petruškovci. Máme ale našťastie dosť široký káder. Verím, že tí hráči, čo dostanú šancu, zabojujú. Súpera poznáme, vieme aj o motivácii ich trénera Petra Zuska, ktorý u nás niekedy hrával. V mužstve máme viacerých lídrov, bráne spoľahlivého gólmana Stanislava Jacka, pred ním kvalitnú obranu a v útoku nášho kanoniera Daniela Petrušku.“ (admin)

 

SEMIFINÁLE

Jubilejný XX.ročník Letného pohára ObFZ Prešov začal 23. júna 2013.


Finále sa uskutočnilo 29. augusta v Demjate.


FINÁLE 2013

Petrovany - Nemcovce 2:2 (1:1) p.k. 4:2


V nedeľu 4.8. sa v semifinálových zápasoch  Letného pohára ObFZ Prešov 2013  rozhodlo o finalistoch. 

Semifinálové výsledky (3.kolo):

Nemcovce (I.trieda) - Uzovský Šalgov (II.trieda) 2:1 (1:0)

Stretnutie bolo počas celých deväťdesiatich minút vyrovnané. Domáci sa po góle Sepešiho na 2:0 upokojili. Šalgov bol zdatným súperom. V závere sa mu podarilo znížiť, ale  finále v Demjate si zahrajú Nemcovce.


Tomáš Sepeši (Nemcovce): " Nielen kvôli extrémnej horúčave to bol veľmi ťažký zápas. Začali sme celkom dobre, no postupom času nám sily rýchlo ubúdali. Veľmi nám psychicky pomohol úvodný gól Majerníka. V druhom polčase sa behavejší a snaživejší hostia snažili o zvrat. Po mojej úspešnej realizácii pokutového kopu na 2:0, sme zápas už iba dohrávali. Šalgovčania boli v týchto fázach lepším tímom, ale do záverečného hvizdu uspeli našťasie len raz".

Kamenica (III.B trieda) - Petrovany (I.trieda) 2:3 (1:2)

Petrovany strelili rýchly úvodný gól. Vyrovnanie prišlo po štandardnej situácii. Tesne pred polčasovým hvizdom sa hosťom podarilo opäť dostať do vedenia. Účastník najnižšej regionálnej súťaže bol aktívny, Petrovany boli efektívnejšie, viedli už 3:1. Domácim sa podarilo skorigovať stav, ale lepšie kondične pripravený tím hostí doviedol zápas do víťazného konca. 

Erik Petruška (Petrovany):" Bol to vyrovnaný zápas. Väčšie šance mali domáci.  My sme boli v koncovke stopercentní. Nenastúpili sme kompletní, ale úlohu favorita sme potvrdili. Kamenica bola húževnatým súperom.

 

Výsledky - 2.kolo: Uzovský Šalgov - Lipany B 3:0 (1:0), Šarišské Sokolovce - Kamenica 0:2 (0:1), Vyšná Šebastová - Nemcovce 0:0 p.k. 3:4, Petrovany -  Ľubotice B 3:1 (1:1). 

Viťaz III.B triedy v ročníku 2012/13 Uzovský Šalgov, ktorý sa ani v tomto ročníku netají postupovými ambíciami,  povrdil svoje kvality a na domácom trávniku si jednoznačne poradil s B mužstvom Lipan

Šarišské Sokolovce nastúpili iba s jedenástimi hráčmi. V nervóznom zápase videl domáci futbalista červenú kartu a tak  druhé mužstvo uplynulého ročníka III.B triedy Kamenica, mala cestu k víťazstvu otvorenú.

Vyšná Šebastová vo vyrovnanom súboji dvoch mužstiev z najvyššej regionálnej súťaže nezvládla penaltový rozstrel, preto sa mohli radovať v Nemcovciach.

Jeden z favoritou I.triedy Petrovany v kvalitnom stretnutí proti víťazovi III.A triedy rezerve Ľubotíc po polčasovej remíze, v druhej časti hry dvomi gólmi naklonil konečný stav stretnutia vo svoj prospech.


Výsledky 1.kola: Uzovský Šalgov - Fričovce 4:2, Lipany B - Dubovica 3:2, Drienov - Nemcovce 0:2, Šar. Sokolovce - Hermanovce 5:1, Radatice - Vyšná Šebastová 5:9, Petrovany - Žehňa 7:2, Kamenica - Peč. N.Ves 1:1, p.k. 4:2, Ľubotice B - Demjata 0:0, p.k. 5:4.

ROZPIS XX. ROČNÍKA LETNÉHO POHÁRA ObFZ PREŠOV 2013 - si môžete pozrieť TUAttila Mikloško

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť