fbpx


Meniny dnes: zajtra:

Po tejto sezóne končí na lavičke A mužstva Tulčíka Miloš Kovaľ (9. liga ObFZ Prešov). Včera pribudla na konto TJ Družstevník piata prehra v rade. Nie všetky však stoja za rozhodnutím M. Kovaľa... „Vyvrcholilo to pred tromi týždňami v Miklušovciach, kde sme prehrali 1:6. Tam naši hráči ukázali, ako sa dajú obrátiť naruby všetky pokyny zo šatne, ktoré sme si povedali pred úvodným výkopom. Domáci na ihrisku behali, my sme stáli. Disciplína našim hráčom akoby nič nehovorila.“

A ani v nasledujúcich troch stretnutiach sa podľa nášho spolubesedníka na prístupe jeho zverencov nič nezmenilo. S Polomou prehrali 1:2, ľutovať môžu rýchly inkasovaný gól už vo 4. minúte. Vo Fričovciach si dali vlastný gól, no vraj sa netreba vyhovárať na smolu, lebo inkriminovanému momentu predchádzala chyba v defenzíve. A keď potom v samom závere pre vlastnú nedisciplinovanosť inkasovali za stavu 1:1 až dva góly, štedro ponúkli všetky tri body domácim.

VZ6 5687

 

Na a naposledy niečo podobné v domácom vystúpení s 1. FK Krivany. Súperovi spoza Lipian podľahli 3:4, po polčase 2:2. Vzpruhou im mohol byť rýchly gól v 5. minúte. Neskôr hostia vyrovnali, no Tulčík od 22. minúty ešte raz viedol (2:1) – no už naposledy. Súper dokázal otočiť na 2:3, ani on však náskok neudržal a v 85. bolo 3:3. Lenže, „nedisciplinovanosť, laxnosť, neochota zabojovať až do záverečného hvizdu rozhodcu, nás pripravili o všetky body. Inkasovali sme v poslednej minúte a prehrali 3:4. Viete prečo sme dali doma tri góly a aj tak prehrali? Lebo sme hosťom dovolili trikrát skórovať z rohu. Veru trikrát za deväťdesiat minút – to je sila,“ zamyslel sa M. Kovaľ a jedným dychom dodal: „No zato sme boli vo Fričovciach a proti Krivanom vylúčení. Karty, ktoré vôbec nemuseli byť. A to som mužstvo v zime chválil, že si tieto situácie vieme ustrážiť a zbytočne na ne nedoplácame. Už to neplatí.“

Čo ďalej? „Niečo treba zmeniť. Pätnásť hráčov naraz nevymeníte, trénera áno. Kto ma na lavičke Tulčíka nahradí, to v tejto chváli ešte neviem,“ dodal M. Kovaľ.

Ján MIROĽA

    

 

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť