fbpx


Meniny dnes: zajtra:

Vraj nič nové pod slnkom – neraz chudobným dávajú a bohatým berú – podľa vzoru známeho zbojníka. Tentoraz nie je reč o futbalistoch FK Jánošík Terchová, ale o hráčoch TJ Družstevník Víťaz. „Áno, aj toto patrí k histórii futbalu v našej obci,“ tvrdí hrajúci prezident klubu 8. ligy ObFZ Prešov Peter Stašik.

„Inšpiroval“ sa prehrou 0:2 v prvom jarnom kole na ihrisku vtedy posledného celku súťaže... „V Janove hrali domáci hlavne srdcom a to rozhodlo. Tiež menšie ihrisko, množstvo osobných súbojov, jeden za druhým, no už je to za nami.“

Pokračoval rozprávaním o nedeľňajšej výhre nad Solivarom 2:1 (0:0, góly: 53. Samuel Kostelník, 70. Olexandr Kulikov z pok. kopu – 78. Richard Werner). „Bol to úplne iný futbal, hlavne kvalitatívne. Stretli sa mužstvá z hornej časti tabuľky. V úvode sme boli iniciatívnejší, vypracovali si dve výborne príležitosti, avšak bez využitia. Potom prevzal iniciatívu súper. Podržal nás brankár Miroslav Šurima. Po prestávke sa hralo hore, dole, bolo sa na čo pozerať. Za stavu 1:0 nám pomohol hráč hostí tak trocha nezmyselným faulom v rohu pokutového územia. Porušili sme známe nepísané pravidlo a loptu si na biely bod postavil faulovaný hráč. Lebo, u nás platí, že jedenástky kope strelec dovtedy, kým sa nepomýli. Až potom prichádza zmena. No vyhrané sme ani vtedy ešte nemali, dvanásť minút pred koncom Solivarčania znížili a potom sme tŕpli pri ich priamom kope. Tešíme sa z troch bodov, súperovi adresujeme poďakovanie za to, že sme spoločne mohli ponúknuť divákom zápas, aký sa v ôsmej lige často nevidí. Zdá sa, že situáciu uchopili za správny koniec, všimol som si, že k nám pricestovali s množstvom hráčov a dokonca nie všetkým sa ušiel dres. Osobne si myslím, že v nasledujúcej sezóne bude Solivar horúcim kandidátom na postup.“

VZ7 1553

 

V Solivare prišlo počas zimnej prestávky k trénerskej zmene. Richarda Grajcara vystriedal Ján Novák. Zatiaľ „iba“ ako tréner, nie ako hrajúci tréner. „Naposledy som obul kopačky v 4. lige v sezóne 2020/21 v Ľuboticiach. Nevylučujem, že sa tak niekedy neskôr nestane, no ešte nie je ten správny čas,“ uviedol J. Novák. Prečo súhlasil s ponukou nováčika druhej najvyššej súťaže? „Už v úvodných rozhovoroch s prezidentom klubu pánom Blichom a generálnym riaditeľom pánom Kokoškom som badal ich veľké zanietenie pre futbal. Mojou úlohou je zastabilizovať A mužstvo, pripraviť ho na snahu o neskorší postup do 7. ligy.“

Na margo vystúpenia vo Víťazi poznamenal: „Napriek ťažkému terénu sme sa v stretnutí chceli prezentovať aktívnou hrou a snahou streliť prvý gól. Žiaľ, viacero príležitostí ostalo nevyužitých, naopak, pri dvoch domácich nás podržal brankár Maroš Czaja. Pred prvým inkasovaným gólom naši hráči nezvládli situáciu v defenzíve. Pred druhým – odpískanú penaltu považujem za diskutabilnú. Neskôr sa nám podarilo už len korigovať a ďalšie dve, tri šance vyrovnanie nepriniesli. Doplatili sme na nízku efektivitu vo finálnej fáze hry, na čom musíme pracovať.“

Ján MIROĽA

 

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť