Na ôsmom mieste v 9. lige zimujú futbalisti FK Javorina Krásna Lúka. Pod vedením trénera Petra Kandráča dokázali tri zápasy vyhrať, v dvoch remizovať, štyri prehrali. „Pátranie“ po Jedenástke roka 2023 a Futbalistovi roka 2023 8 a 9. ligy ObFZ Prešov pokračuje štrnástym dielom.

Aké bude hodnotenie jesene?

Bola v našom podaní rozpačitá. Mali sme dobrý začiatok, no potom to už bolo horšie a v tabuľke sme sa postupne prepadali.

Zápasy, ktoré boli niečím „iné“.

Hneď v úvode sezóny potešilo víťazstvo v Tulčíku 3:1. Túto víťaznú zostavu sme potom už nikdy nezopakovali. A vlastne – v každom ďalšom kole sme nastúpili v inom zložení. Zaujímavá bola remíza 3:3 v Sedliciach. Všetky góly padli po prestávke. Mali sme výborný vstup do druhého dejstva, už v 47. minúte bolo 0:1. Lenže domáci tromi gólmi otočili. Našťastie záver patri nám. No a spomeniem aj domácu porážku s Petrovanmi 0:8, po polčase 0:6.

Lídri na vašej súpiske?

Uvediem trojlístok Martin Jašš, Tomáš Bujňak, Martin Fedor.

Zaujímavosť roka 2023

Martin Maruša nastúpil v šestnástich rokoch za áčko a ukázal sebavedomie ako ostrieľaný mazák. Pričom ostatný súťažný zápas predtým odohral ako 13-ročný. Za mňa klobúk dole.