Futbalisti TJ Sokol Hrabkov chcú mať takých súperov v tejto sezóne čo najmenej – čo je pochopiteľné. Takých, ktorým by nedokázali, ako sa hovorí, vrátiť požičané. Prvý pokus im nevyšiel, keď v meraní síl 15. kola 7. ligy ObFZ Prešov prehrali v Dubovici 3:4, pričom v prvom vzájomnom stretnutí na domácej pôde podľahli aktuálnemu jesennému vicemajstrovi 0:4 (góly: Damián František Stariňák, Jozef Zvolenský, Lukáš Kobulnický, Matúš Roba). Bolo to 13. augusta, no ktovie, či za to vtedy mohlo povestné číslo, ktoré vraj prináša smolu. Pravdou však je, že zle začali, inkasovali už v 4. minúte a v 67. minúte bolo takpovediac po všetkom - 0:4.

A čo táto nedeľa? Traja dubovickí hráči, ktorí skórovali v 2. kole, sa v koncovke presadili aj teraz. Poďme poporiadku, gól za gólom... 15. minúta Peter Stahovec 0:1, 32. minúta Matúš Roba 1:1, 42. minúta Jozef Marušák 1:2, 66. minúta Jaroslav Lelák 1:3 - a Hrabkov nebol ďaleko k vráteniu požičaného... Lenže, prišla šesťminútovka domácich a - 70. minúta Jozef Zvolenský 2:3, 73. minúta Jakub Grich 3:3, 76. minúta Damián František Stariňák 4:3.

Treba dodať, že medzitým sa okrem priebežného skóre menil aj pomer síl na ihrisku. V 52. minúte (za stavu 1:2) bol po druhej žltej karte vylúčený hrajúci tréner Hrabkova Branislav Dlugoš a v 87. minúte (za stavu 4:3) išiel, rovnako po druhej žltej, predčasne pod sprchy hrajúci tajomník klubu Peter Lipták.

VZ6 1984

Prezident domáceho klubu Vincent Onderčo sa dal počuť: „Za stavu 1:3 málokto z nás asi veril v obrat. No ja som si spomenul na súboj v Uzovskom Šalgove, kde bolo v 82. minúte 0:3 a nakoniec to skončilo 3:3. Tentoraz to bol obrat za šesť minút. Hráč zápasu Martin Onderčo nahral na tri góly, postupne Zvolenskému, Grichovi a Stariňákovi. V chladnom počasí sme potešili divákov, posedenie pri príležitosti ukončenia jesennej časti sa tak nieslo v príjemnej atmosfére. Druhé miesto v tabuľke teší, navyše máme oproti lídrovi zo Šarišských Michalian zápas k dobru.“