Futbalisti TJ Sokol Hrabkov hrajú futbal – a zároveň akoby sa hrali s číslami. Presnejšie s dvomi číslicami, trojkou a štvorkou. V premiére tejto sezóny dostali štyri góly (doma s Dubovicou 0:4)... A nasledovali ďalšie zaujímavé výsledky: v Chmeľove dali tri (3:0), Vyšnej Šebastovej doma tiež tri (3:2). V Gregorovciach pre zmenu tri dostali (2:3). A naposledy, pred zrakmi svojich fanúšikov, zdolali Šarišské Sokolovce 4:0.

Dá sa povedať, že rozhodnuté bolo už po jedenástich minútach. Sokolíci sa zmenili na sokolov s ostrými pazúrmi a mocnými zobákmi. Obranu súpera takpovediac roztrhali na kúsky. Vyhrávali 3:0 a po polhodine hry si mohli dovoliť aj zahodenú penaltu. Lebo, v 38. minúte ten istý hráč svoje zaváhanie odčinil a zvýšil na 4:0. Zavŕšil tým svoj hetrik, na ktorý mu stačil necelý polčas. Mimochodom, išlo o tradičného strelca vo farbách Hrabkova (v minulom ročníku strelil 21 gólov), ktorý sa však v aktuálnej sezóne v koncovke dosť dlho hľadal. Proti Š. Sokolovciach to totiž boli jeho prvé tri presné zásahy, strelecký pôst Hrabkovčana s „ronaldovým číslom“ na drese teda trval dlhých 451 minút, skončil sa až v druhej minúte nedeľňajšieho súboja so Šarišskými Sokolovcami. Apropo, aby sme nezabudli na jeho meno. Ide o domáceho kapitána Jozefa Marušáka.

VZ6 9775

Pre úplnosť, „štvorku“ v sieti hostí zabezpečil jedným gólom ďalší tridsiatnik v drese Hrabkova Jaroslav Lelák (celkovo piaty v sezóne 23/24).

Čo na to hrajúci tréner Peter Lipták? „Vyšiel nám úvod, chlapcom pomohli rýchle góly, ktoré vniesli pokoj do hláv. Nič na tom nezmenila ani nepremenená penalta. Som rád, že zabojovali všetci hráči, hetrik Jožka Marušáka bol čerešničkou na torte.“

Čo ďalej? V nasledujúcej runde čaká Hrabkovčanov Žipov, ktorého hráči budú mať v nohách piatkové pohárové finále proti Šarišským Michaľanom? Uvidíme... Dáme sa prekvapiť, či dokážu využiť nabitý program súpera...