Futbalová verejnosť v Prešovskom a Sabinovskom okrese včera spoznala finálovú dvojicu jubilejného 30. ročníka 3b Letného pohára ObFZ Prešov. O jednom sa rozhodlo v súboji medzi dvojicou nováčikov najvyššej súťaže, sokolom z Hrabkova ale domáce prostredie k postupu nepomohlo. V Žipove sa zasa všetko dialo podľa papierových predpokladov a domáci hráči v meraní síl s tímom z nižšej súťaže prekvapenie nepripustili.

Hrabkov - Šarišské Michaľany 1:4 (0:1), góly: Branislav Dlugoš z pok. kopu - Milan Maximilián Minár 2, Patrik Šárpataky, Lukáš Štofaník z pok. kopu. Hostia prišli lepšie pripravení, viac zohratí, mali za sebou dva prípravné zápasy, kým domáci žiaden. Jedenásť minút pred koncom vyhrávali už 3:0, súper znížil, no posledné slovo mal aj tak budúci finalista.

VZ6 4497

Žipov – Kapušany 3:1 (1:0), góly: Peter Olejník, Michal Bartko, Dávid Harčár – Jakub Polaček. V 64. minúte hostia znížili na 2:1... Neskôr domáci Ján Salnický nepremenil pokutový kop a tak musel dať postupovú poistku štyri minúty pred koncom striedajúci Dávid Harčár. Žipovčania si tak zahrajú finále už po piatykrát v 30-ročnej histórii súťaže...

VZ6 4410

Rozhodujúci zápas o cennú trofej odohrajú Šarišské Michaľany a Žipov v tradičnom termíne 15. septembra na ihrisku v Župčanoch.