Najviac na seba upozornili Kapušany, ktoré, po Kojaticiach, zdolali na pokutové kopy aj Chmeľov. Žipov nedal vyniknúť Jarovniciam, tie navyše v poslednej prišli o dvoch vylúčených hráčov. Ďalej ide aj nováčik 7. ligy zo Šarišských Michalian, ktorého nedokázala zastaviť (po Uzovskom Šalgove) ani Dubovica.

Viac podrobností v nasledujúcich štatistikách:

Kapušany – Chmeľov 1:1 (0:0, na penalty 6:5), góly: Jakub Verčimák – Adrián Pavúk. Domáci otvorili skóre tri minúty po prestávke, hostia vyrovnali jedenásť minút pred koncom. Lenže, ešte predtým, za stavu 1:0, nepremenil penaltu práve Adrián Pavúk. Zrodila sa remíza po 90 minútach, nasledovali penalty. Domáci v nich vyradili z hry ďalšieho favorita a ocitli sa v štvorlístku najlepších.

Jarovnice – Žipov 1:2 (1:2), góly: Karol Pešta – Peter Olejník 2. Favorit viedol od 7. minúty, päť minút pred prestávkou pridal druhý gól. V predposlednej minúte prvého polčasu nováčik 8. ligy znížil. V druhom polčase sa skóre nezmenilo, no v jeho poslednej minúte dostali červené karty dve z jeho opôr, Dávid Kaleja a Róbert Ferko.

VZ6 2946

Šarišské Michaľany – Dubovica 3:0 (1:0), góly: Milan Maximilián Minár, Erik Ferko, Dávid Lukáč z pok. kopu. Presne po hodine hry vybehol na ihrisko Erik Ferko, o tri minúty na to poistil vedenie domácich. Tí po zasadili definitívne k.o. súperovi v poslednej minúte – 3:0.

Hrabkov – Gregorovce 3:0 kontumačne.

Mimochodom, keďže držiteľ prestížnej trofeje z roku 2011 Dubovica je po nedeli z hry von, na listinu víťazov s určitosťou pribudne úplne nové meno. Nikto zo štyroch aktuálnych semifinalistov totiž vo svojej zbierke letný pohár zatiaľ nemá.