Jubilejný tridsiaty ročník 3b Letného pohára ObFZ Prešov odštartovali šiestimi zápasmi v rámci prvého kola. Dve stretnutia sa neuskutočnili. Súboj Gregorovce – Vyšná Šebastová bol skontumovaný 3:0 v prospech domácich, rovnako Solivar – Chmeľov 3:0 v prospech hostí. Minuloročný víťaz z Brezovičky prvenstvo neobhajuje, keďže v súčasnosti pôsobí v „kraji“. Žipov, čoby porazený finalista z minulého leta, no tiež aktuálny „vicemajster okresu“, vykročil za obhajobou druhého miesta pravou nohou. Avšak nie všetci papieroví favoriti uspeli a na ich úkor postúpili do ďalších bojov Šarišské Michaľany, Hrabkov, Kapušany, ako aj Jarovnice.

Viac podrobností v nasledujúcich štatistikách:

Ražňany – Dubovica 3:5 (2:1), góly: Lukáš Juraško, Marek Zboray, Dušan Ivančík – Slavomír Hurajt z pok. kopu, Matúš Roba, Martin Onderčo, Jakub Grich, Peter Čarnogurský. V 11. minúte domáci vyhrávali 2:0, hostia po polhodine z penalty znížili. V 50. minúte bolo 3:1, no favorit neskôr dvomi zlepenými gólmi vyrovnal na 3:3. Postupový cieľ potom jeho hráči „poistili“ ešte dvakrát.

Janov – Žipov 1:2 (1:0), góly: Pavel Chovan – Pavel Šoltés, Dávid Harčár. Necelé tri minúty stačili D. Harčárovi, aby v druhom polčase ako striedajúci hráč vsietil gól na 0:2, ktorý sa nakoniec ukázal ako rozdielový.

Šarišské Michaľany – Uzovský Šalgov 3:2 (0:1), góly: Milan Maximilián Minár 2, Erik Ferko - Miloš Fekete, Tomáš Malík. Hostia dali prvý aj posledný z piatich gólov, ktoré mohli diváci vidieť, no málo platné, lebo rozhoduje vždy konečný výsledok.

VZ6 0836

Hrabkov – Hermanovce 4:1 (1:1), góly: Kevin Konečný 2, Dominik Kuchár, Norbert Scepaník – Patrik Kaleja. Hostia dali rýchly gól a viedli do 27. minúty. Potom však štyrikrát inkasovali...

Kojatice – Kapušany 1:1 (1:1, na penalty 3:4), góly: Peter Guman – Ján Hudák z pok. kopu. V 20. minúte nepremenil domáci Titus Poráč jedenástku, o jedenásť minút neskôr sa hosťujúci J. Hudák z bieleho bodu nemýlil – 0:1. O ďalšie štyri minúty bolo vyrovnané. Lenže práve autor gólu zahodil desať minút pred koncom ďalšiu domácu jedenástku. A penaltová kliatba potom visela nad Kojaticami aj v rozhodujúcom rozstrele...

Jakubovany – Jarovnice 4:6 (1:3), góly: Ján Farkaš 2 (jeden z pok. kopu), Tomáš Konečný, Branislav Stanko – Dávid Kaleja 2, Róbert Ferko 2, Tomáš Ferko, Peter Giňa. V 20. minúte bolo 0:3 a šanca domácich na víťazstvo minimálna. Po góle do šatne a úspešnom vstupe do druhého polčasu (2:3) sa toho mohlo dosť zmeniť... No nestalo sa, lebo góly potom padali pravidelne na obidvoch stranách – 2:4, 3:4, 3:5, 4:5, 4:6.