Futbalisti TJ Budovateľ Žehňa zimovali v 8. lige ObFZ Prešov na desiatom mieste tabuľky. Prezident klubu, hrajúci tréner a manažér v jednej osobe Erik Ševčovič vyjadril v rozhovore z konca januára 2023 s týmto umiestnením spokojnosť. Na konci marca pri téme prípadných posíl pred jarnou časťou „zatajil“ príchod, resp. návrat Aleša Ševčoviča.

Opýtali sme sa na dôvod, odpoveď nás neprekvapila.

„Nič ešte vtedy nebolo isté, nebolo by od nás rozumné zverejniť niečo, čo ešte vtedy nebolo, ako sa hovorí, na papieri.“

Po koľkých rokoch obliekol Aleš Ševčovič dres Žehne.

„Po ôsmich a sme veľmi radi, že je znova súčasťou nášho kolektívu. V jarnej premiére v Drienove nás gólom v 23. minúte odštartoval k trojbodovému zisku, o tri minúty sa k nemu pridal Rasťo Ševčovič. Do prestávky a ani v druhom polčase sa skóre nemenilo, no poviem to otvorene, bolo to pre nás veľmi, veľmi namáhavé.“

VZ6 9998

V nedeľu ste však doma nepotvrdili víťazstvo z predchádzajúceho kola. S Víťazom ste remizovali 3:3 (góly: 8. Rastislav Ševčovič, 20. Peter Lupták vlastný, 28. Erik Ševčovič – 44. a 56. Olexandr Kulikov, 79. Oliver Čech). Ste z toho sklamaný?

Stávajú sa aj horšie veci. Bol to pre obidve mužstvá náročný zápas na ťažkom, podmáčanom teréne. My sme dali do prvého polčasu absolútne všetko. Odmenou nám boli tri góly. Prvý hlavou, druhý „vlastnenec“ hostí, tretí, povedal by som, skôr taký polovlastný, ale rozhodcovia ho pripísali mne. Škoda, že sme inkasovali tesne pred odchodom do kabín z protiútoku. Cez prestávku sme boli realisti a uvedomovali si, že nás čaká 45 minút akoby bez konca. A priznám sa, mali sme vážne obavy, či budeme mať dosť fyzických síl a či náskok udržíme. Zlé predtuchy sa nakoniec naplnili...

Nemáte obavy, že „nahrávate“ súperom, keď poukazujete na váš kondičný deficit, ktorý sa mal prejaviť v druhom dejstve?

Áno chýbala nám zápasová kondícia, keďže nám súperi zrušili prípravné stretnutia. No tieto resty sme dohnali v dvoch jarných majstrákoch. Naposledy sme vládali do 65. minúty, najbližšie to už bude do 95. minúty. Sme rozbehnutí a tešíme sa na ďalšie duely.