Účasť v ňom si vybojovali mužstvá, ktoré v doterajšom priebehu turnaja ukázali veľkú ofenzívnu silu. Rozdiel medzi nimi bol akurát v tom, že kým Chmeľov vyhral základnú skupinu suverénne, Hermanovce postúpili zo základnej skupiny „až“ druhého miesta. Dalo sa teda spoliehať na papierové prognózy? Výsledok rozhodujúceho súboja ukázal, že veľmi nie. Hermanovce zvíťazili 2:1, po polčase 2:0.

Do vedenia išli už v 5. minúte, keď sa z pokutového kopu presadil Adam Karabinoš. V 24. minúte zvýšil Radovan Jurčišin. Iskierku nádeje pre porazeného finalistu potom vykresal Jaroslav Bakalar – 2:1. Dve minúty pred koncom sa zdalo, že súboj o prestížnu trofej nebude mať v riadnom hracom čase víťaza. Chmeľovčan Vladimír Polča mohol vyrovnať z pokutového kopu, no nepremenil ho. To už stál v bráne Hermanoviec nehradný gólman Timotej Grejták, ktorý päť minút predtým vystriedal zraneného Lukáša Tuleju. Hermanovčania najtesnejší náskok ubránili a tešili sa z prvenstva...

VZ6 0969

Prezident víťazného klubu Vladimír Karabinoš sa po záverečnom hvizde dal počuť: „Obidve mužstvá ukázali dobrý futbal, ktorý sa divákom musel páčiť. My sme boli lepší v prvom polčase, súper po prestávke. Obidve penalty boli podľa mňa odpískané v rámci platných pravidiel. Rozdiel bol v tom, že náš Adam Karabinoš sa nemýlil... Bol to rovnako dôležitý moment ako super zákrok Timoteja Grejtáka.“