Týždeň po skončení ligovej sezóny bolo na programe predkolo 29. ročníka 3b Letného pohára ObFZ vo futbale. Minuloročný obhajca z Malého Šariša vyhral najtesnejším rozdielom a postúpil najmä vďaka hetriku jednej zo svojich hráčov. Aj finalista z Brezovičky ide ďalej  - a to vďaka gólu v poslednej minúte. TOP kanonierom predkola bol Dávid Bendík z Chminian. Žeby sme v predstihu spoznali najlepšieho strelca tohoročnej pohárovej edície?

Radatice – Žipov 0:2 (0:1), góly: 33. Patrik Biatt, 77. Dávid Harčár. O góly sa postarali „žipovské futbalové dvojčatá“. Pred prvým domáci prestali hrať, keďže jeden z hráčov hostí stál v ofsajde, no ten nejavil záujem o hru – čo využil hrajúci tréner a svoj samostatný nájazd s prehľadom premenil.

Kojatice – Chmiňany 0:7 (0:2), góly: 4., 20., 65, 81. a 85. Dávid Bendík, 49. Marián Bendík, 69. René Bendík. Výsledok, na aký domáci z ligovým vystúpení zvyknutí neboli. Na ihrisku to bola „jasná správa“. Jediné, v čom Kojatice prevýšili súpera, bol počet náhradníkov na striedačke.

PG5 3941

Šarišské Michaľany – Brezovička 0:1 (0:0), gól: 90. Martin Klembara. Výborný zápas so šancami na obidvoch stranách. V poslednej minúte nevyužil samostatný nájazd domáci Peter Šarpataky a hostia udreli hneď z protiútoku. Penalty sa tak nekonali, hoci tréner Brezovičky Jozef Telepák priznal, že v tom čase už bol myšlienkami pri výbere hráčov.

Ličartovce – Ľubotice B 0:9 (0:6), góly: 30., 34. a 87. Jakub Gera, 6. a 31. Martin Hudák, 15. Oleksandr Khodakovskyi, 45. Fábio Merkovský, 48. Matúš Gladiš, 74. Juraj Kostelník. Výrazný rozdiel bol nielen v počte strelených gólov, no tiež vo vekovom priemere súperov. Omladina v dresoch hostí ubehala domácich veteránov.

Chmeľov – Jakubovany 4:1 (1:0), góly: 23. Martin Marcinko, 65. Damián Keresteš, 79. Marek Marinak, 84. Patrik Marcinko – 67. Daniel Varga. Hostia „viac hrali“, no góly dávali predovšetkým domáci. A po zápase si všetci pochutnali na výbornom guláši.

Pečovská Nová Ves – Ostrovany 3:2 (3:1), góly: 15. Adam Stracenský, 24. Matúš Chovan, 45. Patrik Pribula – 35. a 69. František Bilý. Pohárová účasť, hoci len „jednozápasová“, je pre hostí odmenou za ostatných päť ligových vystúpení, v ktorých si vychutnávali futbal a výsledkami robili radosť svojím fanúšikom. Avšak, keby v „Pečovskej“ neboli inkasovali v samom závere prvého polčasu gól na 3:1...

Malý Šariš – Terňa 4:3 (2:1), góly: 24., 65. a 87. Patrik Fedor, 7. Jakub Marton – 8. Juraj Vasko, 63. Marián Ferko, 67. Patrik Adamčo. Hostia dokázali trikrát vyrovnať, no na zavŕšenie hetriku Patrika Fedora tri minúty pred koncom už odpovedať nedokázali.

Brezovica – Dubovica 3:4 na penalty (1:2), góly: 38. Michal Hromjak, 67. Patrik Veľký, 76. Tomáš Dyačovský z pokutového kopu – 27. Slavomír Hurajt, 35. a 50. Jakub Grich. Hostia vyhrávali 2:0 a 3:1. Prišli však o náskok a to napriek tomu, že od 69. minúty hrali presilovku pri vylúčení domáceho Viliama Dudu. Súperi tak nakoniec museli „pristúpiť“ na penaltovú lotériu. V nej zažiaril iba 17-ročný Dubovičan Peter Čarnogurský, ktorý rozhodol v piatej sérii.