fbpx

Meniny dnes: zajtra:

Lebo ako prvé rozhodujú vždy body, až potom celkové skóre. Reč je o dvojici súperov TJ Sokol Janov – TJ Petrovany. Po zápase 19. kola spomenutej súťaže sa rozišli zmierlivo 2:2, po polčase 1:1. Domácim patrí aktuálne deviate miesto, hostia sú o jednu priečku nižšie.

Sled gólov akoby „kopíroval“ myšlienku o pílke, ktorú každý ťahá chvíľku. Janovčanov potešil rýchly presný zásah z priameho kopu už v 8. minúte z kopačky Pavla Chovana. Po polhodine hry prišlo vyrovnanie po rohovom kope z hlavy Martina Arendáča. Od 73. minúty boli hráči TJ Sokol znova takpovediac na koni, parádnou strelou do šibenice sa presadil Martin Mihal, ktorého presnou prihrávkou šikovne našiel M. Arendáč - 2:1. Ale iba na päť minút, keď konečný rezultát stanovil Jakub Kočiško.

VZ6 4645

Tréner Janova Pavol Matta uviedol, že strata dvoch bodov mrzí, no ešte viac jej príčina a to nepremieňanie šancí. Len v prvom polčase jeho zverenci zahodili dve tutovky. „Boli sme lepší, no po inkasovanom góle na 1:1 sa to zhoršilo. Škoda toho momentu, jeden z našich hráčov nevyskočil dostatočne vyskočilo a bolo zle. Po prestávke sa naša hra zlepšila, opäť sme viedli a keď som už mal prichystané striedanie na udržanie výsledku, prišlo nedostatočné dostúpenie a vyrovnávajúci gól Petrovian z diaľky. Ešte raz škoda toho výsledku, no musíme ísť ďalej. Bojovať a v neposlednom rade zlepšiť dochádzku na tréningy a zápasy, čo je náš osobitný problém.“

Čo sa týka hosťujúceho tímu, zaujímavosťou je, že Petrovany dosiahli remízový rezultát 2:2 tretíkrát po sebe. Predtým aj v Solivare a tiež doma s Haniskou. Najbližšie hrajú doma s Ličartovcami. Žeby sa zrodila remíza 2:2?