Úvodný výkop dnešného zápasu 16. kola 7. ligy ObFZ Prešov medzi FK Inter Roma Ostrovany a TJ Sokol Hrabkov, bol v netradičnom čase. Hlavný rozhodca Martin Uličný dal pokyn na začatie polhodinu pred poludním. Hostia mali domácim čo vracať, lebo v jeseni utrpeli práve s nimi prvú prehru v sezóne. Stalo sa v tretej runde, keď „sokoli“ prehrali nečakane pred zrakmi svojich fanúšikov 1:3. Dnes znova inkasovali tri, no dali o štyri viac. Ostrovany teda podľahli Hrabkovu 3:7. Góly za domácich: 18. Pavol Dužda, 70. Lukáš Bilý, 86. Jozef Marušák vlastný – 1. a 6. Dávid Holub, 30. a 34. Jozef Marušák, 49. Peter Jendrek, 76. Norbert Scepaník, 78. Tibor Šelemba.

Hráčom Ostrovian sa celkovo v jari nedarí. Okrem dnešného výsledku remizovali doma s Fričovcami 2:2, utrpeli debakel v Malom Šariši 1:9. Rozprávali sme sa s trénerom FK Inter Roma Rastislavom Popušom.

Málo gólov dávate, veľa dostávate. Niet sa s čím chváliť...

„A nie len to. Dostávame aj rýchle góly a tie nás dávajú dole. Dva od Hrabkova, pred týždňom nás v Malom Šariši načali domáci už po pätnástich sekundách. O pätnásť minút pridali ďalší a o ďalšie dve minúty tretí. Už vtedy som na chlapcoch videl, že  rezignovali.

Ale aj doma s Fričovcami to bolo, čo sa týka sledu gólov, zaujímavé.

„Áno, neubehlo ani štrnásť minút a bolo 2:2, do konca merania síl sa už skóre nezmenilo.“

VZ6 4098

Príčiny tohto stavu isto poznáte...

„Niečo sme v nedávnej minulosti podcenili, teraz sa nám to vracia. Napríklad taký Hrabkov dal veľký dôraz na zimnú prípravu, čo sa o nás povedať nedá. A pritom, členské poplatky máme zaplatené za 28 hráčov, dnes sme ich mali na súpiske polovicu, no tí najlepší chýbali. Práce mimo regiónu nám diktujú zostavu a s tým nič nenarobíme, lebo peniaze k životu treba každému. Trpí tak náš tréningový proces, nehovoriac o slabej kondícii. Strácame lopty, prehrávame osobné súboje. Štandardky trénujeme, no je to málo. Pri štandardách súpera chybujeme. Proti Hrabkovu sme zo štyroch inkasovali trikrát. Nemožno sa čudovať, že máme najhoršiu defenzívu v súťaži. Ľúto je mi ľúto brankára Stanislava Červeňáka, robí čo môže, my mu nijako nepomôžeme “

Tréner však nesmie hádzať flintu do žita, ani keby...

„Určite nehádžem. Verím, že kondičné resty doženieme a za tri, štyri týždne to budeme my, kto potrápi súperov.“