V prvom kole tejto sezóny porazila Brezovička doma Ľubotice B 5:3. Okrem iných štatistík zaujal rýchly gól domácich už v 2. minúte, neskôr aj „vlastenec“ hosťujúceho Samuela Michniewicza. Diváci videli dve premenené penalty, po jednej na obidvoch stranách. Uplynulú nedeľu, v rámci 14. kola vyhrala Brezovička v Ľuboticiach znova 5:3. Okrem iných štatistík zaujal rýchly gól domácich už v 3. minúte, neskôr aj „vlastenec“ hosťujúceho Lukáša Pekára. Diváci videli jednu penaltu, ktorú kopala Brezovička.

Nuž, pán tréner, skúste si zaspomínať, či ste niečo podobné zažili. A mali tieto dva súboje ešte niečo spoločné?

My sme v obidvoch nezvládli záver. Občas to tak býva, že proti niektorým mužstvám sa vám hrá zle, neviete dosiahnuť dobrý výsledok a proti iným sa ani nenadriete a body vám pribudnú hoci sa ne ani veľmi nenadriete. My sme navyše pri Brezovičke nesiahli na dno svojich síl. Hostia mali vo svojich radoch útočníka, ktorý rozhodol zápas, u nás taký nebol. Rozhodujúce tak boli individuálne výkony jednotlivých hráčov.“

VZ6 8603

A pritom ste po štvrťhodine viedli 2:0.

No a potom prišli chyby, tiež, podľa môjho názoru, prísny pokutový kop, po ktorom hostia vyrovnali na polčasových 2:2. Po výmene strán znova naše zlyhania, za stavu 3:4 sme sa mohli pokúsiť o vyrovnanie, no bol to súper, kto sa znova presadil v koncovke – a potom už naši hráči rezignovali.

Osobnosť vo vašom tíme? Je napriek prehre koho pochváliť?

Stále platí, že v našom tíme je veľmi dobrá stredová formácia tvorená trojicou: Tomáš, Babinčák, Gera, plus skúsenými dvomi hráčmi - Joščákom v obrane, Kentošom v útoku. Nedeľňajšia prehra s Brezovičkou súvisí z mnohými okolnosťami - absencia niektorých jednotlivcov, momentálna dispozícia hráčov, ich zohratosť, mentálne nastavenie a v neposlednom rade to, čo máme natrénované. Príprava nebola ideálna, účasť na tréningoch z rôznych dôvodov slabá. Aj to má za následok nezvládnutý záver stretnutia a nevydarený začiatok jarnej časti. Napriek tomu mužstvo pochválim ako celok, boli sme určite nie ľahkým súperom pre favorita a samotný zápas mal predsa len svoju kvalitu. Z tohto uhla pohľadu boli diváci určite spokojní. O týždeň je tu ďalší zápas, ideme ďalej.