V tretí novembrový deň predohrali na prešovských a sabinovských trávnikoch prvé jarné kolo 6. ligy ObFZ Prešov. Celkovo štrnáste – a bolo zaujímavé. S výnimkou jedného zápasu, ktorý mal hladký priebeh, bol vo všetkých ostatných konečný výsledok až do konca na vážkach. Kde a ako to prebiehalo? Tu je prehľad rezultátov, gólov, no aj hriešnikov, ktorí išli predčasne pod sprchy. A k niektorým stretnutiam sa vrátime „samostatnými“ článkami v priebehu týždňa.

Gregorovce – Uzovský Šalgov 1:5 (0:2). Raketový nástup hostí domácich zaskočil. V 6. min skóroval Samuel Orjabinec, v 10. min Matúš Kovaľ. Úvod druhého polčasu zasa vyšiel Gregorovciam – Ján Molka znížil na 1:2. Lenže hneď o tri minúty na to prišla pohotová odpoveď Šalgovčanov a M. Kovaľ dal na 1:3. A potom znova S. Orjabinec – v 62. min bolo 1:4. Hostia si súboj so susedom v tabuľke dokonale vychutnali ešte raz, Matúš Pagáč stanovil v 76. min konečný výsledok... Domáci opäť potvrdili, že vizitka najhoršej defenzívy v súťaži, s priemerom viac než tri inkasované góly za zápas, nie je dielom náhody.

Ľubotice B – Brezovička 1:0 (0:0). Aj v prvom vzájomnom zápase dali hráči „Keľemeša“ len jeden gól, no vtedy inkasovali až deväť. V výsledku „odvety“ rozhodol jediný moment, ktorý zariadil v 78. min Jozef Lukošík.

VZ5 1430

Šarišské Sokolovce – Dubovica 1:1 (0:0). Do tretice súboj mužstiev, ktoré majú v tabuľke s sebe „blízko“. Domáci išli do vedenia v 69. min po presnom zásahu Ľubomíra Šveca. Od 82. minúty, po valúčení hosťujúceho Jakuba Onderča, mali možnosť náskok ešte zvýšiť, no stal sa opak. Dubovičan Slavomír Hurajt oprášil po čase povesť strelca a vsietil vyrovnávajúci gól.

Terňa – Žipov 1:0 (0:0). Dvom nováčikom sa v najvyššej okresnej súťaži nedarí rovnako. Domáci sú štvrtí, hostia poslední. Bolo by to určite sklamanie, keby favorit za takých okolností stratil doma dva body, no desať minút pred koncom všetko „vyriešil“ Ján Kračinovský.

Pečovská Nová Ves – Rožkovany 1:2 (0:2). Hosťujúci Kristián Varholák mal na konte len jeden gól, no v nedeľu dvomi rozhodol o víťazstve svojho tímu. Za domácich potom už len „korigoval“ Ján Fecko. Obaja súperi majú teraz v tabuľke zhodne po 19 bodov...

Za zápasov Hermanovce – Chmiňany 2:3 a Nemcovce – Vyšná Šebastová 4:2 pripravujeme samostatné príspevky.