O zápase 13. kola 6. ligy ObFZ Prešov Terňa – Vyšná Šebastová (2:3) sme už niečo napísali v predchádzajúcom príspevku, v kratučkom monitoringu ďalej „skonštatujeme“, že Uzovský Šalgov remizoval s Nemcovcami 1:1 (za hostí vyrovnával svojím prvým gólom v sezóne Vladimír Mariňák). Nerozhodný výsledok (3:3) sa zrodil aj v Pečovskej Novej Vsi, kde hrali Chmiňany (domáci Stracenský zaznamenal hetrik). Brezovička zvíťazila v Šarišských Sokolovciach 2:1 (obidva góly hostí vsietil Kamil Klembara). V Ľuboticiach sa zrodil úspech domácich 2:0 v meraní síl s Rožkovanmi.

VZ5 0355

Zostala nám dvojica Gregorovce – Dubovica (3:2). Súboj tímov, ktoré potrebujú body, na rozdávanie ich nemajú. Hostia súpera v úvode máličko šokovali gólmi Dominika Hurajta (v 2. min) a Dávida Nemerguta. V 6. minúte bolo 0:2, hoci domáci tréner Maroš Sobota pred úvodným výkopom upozorňoval svojich zverencov na bratov Hurajtovcov. Starší Slavomír nakoniec nehral, no Dominik áno, pričom dokázal skórovať už v šiestom zápase po sebe. „A predsa sme ho neustrážili. Na vine je ľahkovážnosť niektorých hráčov pri obidvoch góloch. Musel som preto pristúpiť k zmenám, na ihrisko som neskôr poslal takých, čo mali záujem niečo s nepriaznivým stavom urobiť.“ Našťastie pre Gregorovce trojica Marek Semančík, Adrián Frič a Dominik Sobota zariadila obrat – 3:2.

VZ5 0352

Na ťahu boli od 61. minúty domáci, na prípadné vyrovnanie mali ešte polhodinu, avšak bezúspešne. „Oni tlačili, my sme hrozili brejkmi. A mali aj šance. Keby sme boli využili aspoň jednu možnosť na zvýšenie náskoku, záver by bol pokojnejší, nemuseli sme do konca tŕpnuť.“ Po záverečnom hvizde, pochopiteľne, musel tréner v porovnaní s prestávkou medzi polčasmi takpovediac otočiť o 180 stupňov... Ako poznamenal, nemal problém hráčov za pozitívne veci chváliť, no zároveň trval na svojom, že hrať futbal za obec len preto, aby niekto v peknom drese chodil po ihrisku, „s tým sa ja nestotožňujem,“ dodal M. Sobota na záver.