Nekompletné 13. kolo bolo na programe v 6. lige ObFZ Prešov. Dohrajú ho 17. novembra zápasom Hermanovce – Žipov. Na otázku, či v nedeľu „úradovalo“ číslo vo všeobecnosti prinášajúce smolu, existuje odpoveď: skôr nie. O vlastných góloch sa v rozhodcovských poznámkach nepíše ani o góloch v nastavenom čase. A predsa - možno v Terni, kde po ruke domáceho Miroslava Halžáka, rozhodne nie úmyselnej, sa pomaly ale isto začalo otáčať koleso dejín tohto duelu. A skončilo sa to prvým v víťazstvom Vyšnej Šebastovej vonku a prvou domácou prehrou Terne doma.

VZ5 0219

Práve o  majstráku nováčika s tradičných účastníkom najvyššej okresnej súťaže sa budeme krátko rozprávať v nasledujúcich riadkoch. Skončil sa výsledkom 2:3 (1:1). Terňa sa ujala vedenia, no hosťom „na prelome“ polčasov stačila štvrťhodina (plus jedna minúta) - a bolo 1:3. Pekným gólom z priameho kopu vyrovnal kapitán Patrik Krivý a po ňom sa presadili v koncovke ešte Šimon Marcin a Ján Želásko. Za domácich dokázal v tomto dueli skórovať jediný hráč - dvakrát Marián Cvoreň. Po druhýkrát v 71. minúte - a teda - na vyrovnanie mali on aj jeho spoluhráči ešte dosť času, lenže súdené im to nebolo. Možno zaúradovala už spomínaná trinástka. Ktovie...

VZ5 0232

Od júla je predsedom Združenia športov Vyšná Šebastová Anton Repka. Vo futbalových kruhoch známy funkcionár sa dal po záverečnom hvizde počuť: „V minulej sezóne sme dali šesť gólov Kendiciam, no to je teraz už pieseň minulosti. V nedeľu v Terni tri, presne toľko, ako od začiatku sezóny spolu na ihriskách súperov. A to sme ešte raz toľko vyložených príležitostí zahodili. Chlapcom ďakujem za bojovnosť, za strelecké prebudenie, za vôľu a vydarenú snahu otočiť zápas. Do konca jesennej časti ostávajú dve kolá, nás čakajú neľahké súboje v Nemcovciach a Žipove, no určite chceme bodovať a posunúť sa v tabuľke vyššie.“