fbpx


Meniny dnes: zajtra:

Zo siedmych zápasov deviateho kola šiestej ligy ObFZ Prešov zaujal výsledkovo ten v Gregorovciach, ktoré porazili Žipov 6:4. Nikde inde viac gólov nepadlo. Naopak, najmenej lôpt v sieti videli diváci v Uzovskom Šalgove. Iba dve, domáci zvíťazili nad Chmiňanmi 2:0. Skórovali v 22. minúte Miloš Fekete a v 33. Lukáš Štofaník. „Sme maximálne spokojní a boli by sme spokojní aj s najtesnejším víťazstvom,“ dal sa počuť manažér domáceho klubu Ján Slaninka. Zdôraznil, že body potrebovali pred úvodným výkopom ako soľ, lebo ich nemajú na konte veľa, iba osem. Dôvody? „Jednoznačne akási benevolentnosť, podcenenie v úvodných zápasoch sezóny,“ otvorene hovorí náš spolubesedník.

VZ5 4337

V nedeľu si to našťastie Šalgovčania konečne dali v hlavách do poriadku a výsledok sa dostavil... „Hra mala úroveň, nechýbalo nasadenie, poctivý prístup k povinnostiam. Až na niektoré chyby, ktoré sa dajú prehliadnuť, bol celý zápas z nášho pohľadu k spokojnosti.“ K obnoveniu disciplíny do kabíny údajne prispel aj návrat niektorých hráčov. „Áno, aj o tom to je. Skončili sa dovolenky, niektoré turnusové práce a my, čo robíme dedinský futbal, sa z toho tešíme.“ Menej potešenia majú Šalgovčania z ich najbližšieho programu... „Čakajú nás ďalšie dva duely v domácom prostredí. S Rožkovanmi a hneď na to s Brezovičkou. Ako už bolo povedané, máme málo bodov a zaváhania doma si nemôžeme dovoliť. Je to skutočnosť, ktorá hrá proti našej psychickej pohode, s tým sa musíme vyrovnať, čo ale nebude ľahké,“ doplnil J. Slaninka.

VZ5 4357

Tréner hostí Peter Zusko: „Obidva góly padli v prvom polčase, v ňom boli domáci jasne lepší a to rozhodlo. Po výmene strán sme hru iba vyrovnali, no to bolo všetko. V koncovke sme sa nepresadili. Súper vyhral zaslúžene.“ Chmiňany v doterajšom priebehu súťaže, keď už prehrajú, tak vždy na nulu. Ich kormidelník si posťažoval na absenciu strelca Romana Tobiáša. „Má problémy s obidvomi členkami, jeho góly nám chýbajú. Obrancu nahradíte, stredopoliara tiež, ale zakončovateľa jeho kvalít buď ešte jedného v mužstve máte, alebo nie. U nás platí to druhé,“ dodal na záver.         

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť