fbpx

Meniny dnes: zajtra:

„Odvolávajúc sa“ na českú hereckú legendu Miroslava Dunutila vo filme Černí baroni položíme na úvod jednu kontrolnú otázku. Viete koľkí a ktorí z piatich okresných lídrov nestrafili zatiaľ vo svojej súťaži ani bod? Odpoveď: V 7. lige je to Dulova Ves, v 8. A lige Chmeľov a v 8. B lige Medzany. V 6. lige má Brezovička na konte jednu prehru (v Terni 1:2), v 8. C lige vedúca Poloma stratila bod po výsledku 2:2 doma s Jarovnicami, keď aspoň remízu ratovala vyrovnávajúcim gólom tri minúty pred koncom. Toľko v krátkosti o niektorých štatistikách z najvrchnejších priečok tabuliek z „okresu“.

PG5 3092

V ďalších riadkoch sme si „posvietili“ na zápas, ktorý sa hral minulú nedeľu vo Svinnej. Išlo o priamy súboj o druhé miesto v 8. B lige proti Sedliciam. Domáci vyhrali 5:2, no do prestávky viedli len najtesnejších rozdielom 1:0. Gól strelil Michal Sakáč. Ten istý hráč potom na začiatku druhého polčasu zvýšili na 2:0. Rastislav Holub neskôr upravil z pokutového kopu na 3:0. Po chvíli prišli svetlé „momentky“ hosťujúceho Lukáša Fiľakovského. V priebehu siedmich minút dvakrát skóroval (v 66. min bolo 3:2), no málo platné – lebo dva zlepené góly sa o niekoľko desiatok sekúnd na to podarilo zaznamenať aj domácim (Jozef Kováč a Rastislav Holub). Od 77. minúty tak vyhrávali znova rozdielom triedy - 5:2.

PG5 3107

„Chceli sme odčiniť prehru 1:4 s Medzanmi v ostatnom domácom vystúpení, kedy sme však nastúpili v dosť pozliepanej zostave a absencia niektorých hráčov zo základnej zostavy bola citeľná. Preto som hráčom pred úvodným výkopom súboja so Sedlicami povedal, že beriem aj najchudobnejšie víťazstvo,“ dal sa počuť prezident klubu a tréner Miroslav Miščák, ktorý musel po góle na 3:2 na svojich zverencov poriadne nakričať, aby si vraj nemysleli, že tri body majú vo vrecku. Zvýšený hlas našiel odozvu v zlepšenom prístupe hráčov, tí sa vrátili z oblakov znovu na trávnik, čo potvrdili ďalšími dvomi presnými zásahmi. Na margo penalty uviedol: „Bola, nikto z hostí neprotestoval. Išlo vlastne o dvojitý faul. Po prvom pred šestnástkou rozhodca ponechal výhodu, po druhom vnútri nej už bez váhania fúkol do píšťalky.“