Futbalistov FK Dubovica zamestnávali v šiestej lige v ostatných dvoch sezónach predovšetkým záchranárske práce. Vlani skončili tri miesta od samého dna štrnásťčlennej tabuľky, v 26 zápasoch zaznamenali 27 bodov. Priemer niečo cez jeden bod za zápas nie je príliš lichotivou vizitkou. Zo siedmich víťazstiev dosiahli najvýraznejšie v Malom Šariši a to 5:1.

Aj preto výsledok 6:0 v meraní síl siedmeho kola tejto sezóny doma proti FK Žipov potešil. „Konečne,“ povzdychol si na úvod rozprávania hrajúci tréner Tomáš Šimko. Jedným dychom zdôraznil, že cieľom v jeseni je nazbierať čo najviac bodov, aby sa odvetná časť v Dubovici mohla niesť v pokojnejšom duchu než pred rokom, dvomi. K samotnému súboju s nováčikom ešte poznamenal: „Žipovčania ma príjemne prekvapili, výsledok je pre nich určite krutý. Hrali otvorený futbal, ukázali kombinácie. No vo futbale rozhodujú o výsledkoch chyby a tie urobil ich brankár a aj hráči pred ním. My sme ich dokázali trestať.“ Stalo sa tak šesťkrát, no keby vraj bola padla desiatka, nikto by sa podľa dubovického kormidelníka nemohol čudovať.

VZ5 2436 kopie

Hráčom zápasu bol jednoznačne jeden muž. Nebol to Slavomír Hurajt, ktorý po dvadsiatich minútach otvoril účet z pokutového kopu. Bol, ním až ten, ktorý sa po ňom presadil o šesť minút neskôr a upravil na 2:0 - a potom ešte štyrikrát. Dávida Nemerguta táto vizitka katapultovala v aktuálnej tabuľke strelcov najvyššej okresnej súťaže na druhú priečku (8 gólov) hneď sa deväťgólového Hermanovčana Sebastiána Červeňáka (žeby druhý Jozef Pokuta?).

„Dávid je stredopoliar, no okolnosti ma prinútili výmenou za iného posunúť ho do útoku. Vyplatilo sa,“ objasnil okolnosti T. Šimko. Boli sme zvedaví, čo stojí v kabíne Dubovice takýto päťgólový zápis v jednom dueli. „Niečo určite stojí, na druhej strane prihliadame na amatérsky štatút, ktorý koniec koncov majú všetci hráči v tejto súťaži. Takže to ostatné si asi mnohí domyslia,“ zasmial sa T. Šimko.