Od nedele poznáme finalistov 3b Letného pohára ObFZ Prešov 2019. Torysu a Žipov striedajú Dulova Ves a Chmiňany. Obidva tímy, hoci boli favoritmi semifinálových duelov, sú v „najvrchnejšej“ fáze súťaže dosť „neznámymi pojmami“. Nuž, sme všetci zvedaví, ako to všetko 29. augusta (od 15.30 h) na ihrisku v Ličartovciach nakoniec dopadne. Tešíme sa na vyvrcholenie, ešte predtým sa pozrime na štatistiky dvoch semifinálových súbojov.

Chmiňany – Terňa 5:2 (2:1), góly:6. a 81. Patrik Adamčo, 20. Roman Tobiaš, 47. Dávid Adamčo, 54. Miroslav Bendík – 28. Juraj Vasko, 86. Miroslav Piskura.

Tretí pohárový zápas, tretia „päťka“ v sieti súpera. No mohla byť aj šestka, keby bol v 8. min za stavu 1:0 R. Tobiaš premenil pokutový kop. Napriek tomu, hneď potom, až do konca stretnutia, mali Chmiňanci dlhodobú výhodu presilovky o jedného muža, lebo faul Dávida Škurlu bol na červenú kartu. Ďalším dôležitým momentom bol rýchly góly domácich dve minúty po prestávke na 3:1, ktorý zrejme definitívne zobral súperovi vietor z plachiet.

Chmiňany: Schvarc – Konečný, Lukáš Bendík, Marián Bendík, Antol, Patrik Adamčo, Miroslav Bendík, Tobiáš, René Bari (46. Dávid Adamčo, Milan Bendík (56. Roland Bari), Marchevka (59. František Bari). Terňa: Gdovin – Kováč, Škurla, Zoš (76. Miroslav Piskura), Richard Senderák, Juraj Vasko, Kračinovský, Róbert Senderák (67. Ferko), Maroš Piskura (29. Ján Vasko), Cvoreň, Fertaľ (76. Pecúch.

VZ5 0911

Dulova Ves – Brezovička 7:2 (2:1), góly: 24., 49., 51. a 75. Erik Kapraľ, 43., 66. a 78. Peter Jačišin – 1. Miroslav Kaleja, 78. Lukáš Pekár.

Hostia dali prvý aj posledný gól zápasu, no na víťazstvo to bolo málo. Domáci na tretí pohárový pokus „konečne“ ukázali svoju ofenzívnu silu, súperovi nadelili sedmičku a stačili im k tomu iba dvaja hráči. Aj to je zaujímavý štatistický zápis, ktorých majú futbalisti „Guľvasa“ v tejto sezóne už aj tak dosť. O negatívnu zmienku sa pre zmenu postaral hosťujúci Andrej Kupčík, za zbytočné poznámky na adresu rozhodcu odišiel desať minút pred koncom predčasne pod sprchy.

Dulova Ves: Beličák – Purdeš, Sedlák, Harčár (46. Olejár), Zbiňovský (76. Sokol, 84. Komár), Petrovčík, Haničák, Guman, Kapraľ, Kozák (41. Haničák), Jačišin. Brezovička: Š. Michalek - Pekár, Mišenčík, Fedor, Bujňák, Kaleja, Červeňák, Klembra, Nemergut (69. Kupčík), Strelec (60. Telepák).