fbpx

Meniny dnes: zajtra:

Pohárový zápas medzi TJ Sokol Brezovica a FK Šarišské Dravce sa zaradil medzi tie, ktoré prekvapenie nepriniesli. Skončil sa výsledkom 3:4, po polčase 2:1, no nechýbal mu náboj a ani množstvo zaujímavých momentov. Rovnako tak – diváci mohli vidieť na ihrisku viacero jednotlivcov, ktorí by si zaslúžili prívlastok muž zápasu – či už v pozitívnom alebo negatívnom slova zmysle. Vybrať si mohli z viacerých ponúk: autor úvodného rýchleho gólu na 0:1, dvojgólový strelec, alebo iný dvojgólový strelec, no z toho raz do vlastnej siete, autor zahodenej penalty či brankár, ktorý ju chytil...

VZ5 5313

Oslovili sme hráča, ktorý zariadil radosť i smútok domácich, hrajúceho trénera Brezovice Vladimíra Sudimáka. Na úvod ponúkol jednoduchú matematiku... „Prehrali sme o gól, pričom sme okrem toho v prvom polčase zahodili dve tutovky, v druhom ešte o jednu viac. A aby to nebolo málo, tri zo štyroch striedaní v domácom mužstve boli vynútené, čo na pohode určite nepridalo. „Členok, kríže a vyskočené koleno – tri diagnózy, tri striedania. Nič iné sa s tým nedalo robiť, povzdychol si muž, pre ktorého je brezovický futbal srdcovou záležitosťou a kto ho pozná, dá bez váhania tomuto tvrdeniu za pravdu. Bavili sme sa aj o momente, ktorý výrazne ovplyvnil konečný výsledok a to o nepremennej penalte iba 16-ročného Martina Závackého, jedného zo štvorice ostaršených domácich hráčov, ktorí v tomto stretnutí nastúpili. Nekopol ju zle, no brankár hostí zvolil tú istú žrď a hodil sa tam akoby na istotu. Škoda, Martin v uplynulej sezóne premenil štyri jedenástky, pri piatej zaváhal.“ Opísaná situácia sa odohrala v 86. minúte za stavu 2:3 a zhruba o minútu na to ďalšia. Dostali sme štvrtý gól. Na našej polovici dostal jeden z našich hráčov kŕč do nohy, my sme prestali hrať a začali mu pomáhať – aj preto, lebo som videl, ako si hlavný rozhodca dáva do úst píšťalku. Lenže nefúkol do nej, hostia zakončili útok gólom na 2:4.“

VZ5 5327

Na záver ešte zmienka o tom, prečo by mal Vladimír Sudimák dostať aspoň nejaký prívlastok, ako sme to napísali v úvode... „Dvakrát som skóroval hlavou, dvakrát po rohu, no z toho raz do vlastne siete. Bolo to evidentné, v zápise to ako vlastný gól uvedené nie je, “ spresnil osobné štatistiky brezovický hrajúci kormidelník.