Z ôsmich vzájomných zápasov vzišli ôsmi postupujúci do 2. kola 3b Letného pohára ObFZ Prešov. Pieseň o smutnej nedeli je ešte z vojnových čias, no po včerajšku aktuálna na ôsmich miestach futbalovej mapy Prešovského a Sabinovského okresu. Poriadne smútili Hermanovčania, ktorí vypadli na pokutové kopy, no nemenej aj hráči Ľubotíc B, Šarišských Sokoloviec a Brezovice, ktorí prehrali v riadnom hracom čase najtesnejším rozdielom.

Dulova Ves – Ľubotice B 1:0 (0:0)

Dvojstovka síce napadla, k 198 gólom v uplynulej sezóne pridali domáci len jeden, no stačilo im to na postup a navyše stále sa vezú na víťaznej vlne.

Gól: 69. Erik Kapráľ

Dulova Ves: Beličák – Harčár, Sedlák, Purdeš, Haničák, Petrovčík, Kapraľ, Olejár (77. Bednár), Komár (77. Dzuriš), Kozák, Jačišin (90. Komár). Ľubotice B: Potocký- P. Joščák, M. Joščák, Sivák, Papp, Sabol, Kertys, Antony, Drozda (46. Palša), Jakubek (84. Klepsatel), Marcin (58. Kipikaša).

VZ3 9188

Lemešany – Kendice 3:5 (1:2)

Domáci sa ujali vedenia, hostia otočili na polčasových 1:2 a na začiatku druhého polčasu už bolo 1:3. Lemešany zhruba po hodine hry ukázali silnú trojminútovku a razom bolo vyrovnané. Favorit si ale išiel za svojím cieľom, po chvíli znova skóroval a definitíva postupu prišla po góle v poslednej minúte.

Góly: 7. a 69. Filip Podsedlý, 58. Ľuboš Tomko - 14. a 90. Lukáš Eliáš, 22. a 47. Boris Kočiško, 69. Patrik Barej.

Lemešany: Magáč – Tomečko, M. Vaňo (12. Jurko), Mackanič, Dzúr, Giňa, Tomko, Podsedlý (84. V. Vaňo), Korem, Sivák, (69. Žiga), Čarný. Kendice: Ondria – Baran, Barej, Hudák (76. Anguš), Maťaš, Košičko, Hrabovecký, L. Eliáš, Hricov, Polčan (76. Kolenič), Korinko.

Brezovička – Rožkovany 5:1 (4:0)

Čaro magickej trinástky zaúčinkovalo v 13. minúte. Domáci skórovali, pre hostí sa začala smutná nedeľa. Góly ďalej pribúdali do ich siete, čestný úspech dosiahli až za stavu 5:0 keď využili presilovku.

Góly: 13. Martin Strelec, 17. a 21. Peter Michalek, 35. Andrej Kupčík, 72. Stanislav Červeňák – 77. Mojmír Gernát.

Brezovička: Š. Michalek- Pekár (76. Molčan), Ištoňa, Telepák, F. Dužda, Kupčík (83. Figura), S. Červeňák (83.Nemergut), Mišenčík, Kaleja (64. A. Veľký), Strelec, P. Michalek (83. Sontag). Rožkovany: Šupka – Koscelník, J. Janič, Tomčík, Š. Čorba, D. Čorba (69. Veterný), Janoško, Kocúrek, Gernát, S. Veľký, Varholák.

VZ5 5165

Hrabkov – Chmiňany 3:5 (0:2)

Mnohé okolnosti hrali s domácimi – a naopak – mnohé proti hosťom. Výborná forma Hrabkova v závere sezóny vs. mizéria Chminian na ihriskách súperov. Navyše, keď hostia pricestovali k súperovi bez jediného náhradníka, favorit sa zdal byť jasný. Lenže, padla kosa na kameň. V 63. minúte bolo 0:4 a aj asi každému jasné, kto ide v súťaži ďalej a kto vypadáva.

Góly: 68. Jozef Marušák z 11 m, 73. Jozef Marušák, 80. Marek Kurek - 24. a 63. Milan Bendík, 32. a 50. Roman Tobiaš, 74. Miroslav Bendík.

Hrabkov: Petra – K. Janiga (68. Tomečko), Šelemba (68. J. Š. Marušák), Lukáč, Lipták, Baka, J. Marušák, Stahovec (46. P. Janiga), Horvát, N. Marušák, Kurek. Chmiňany: Paľuch – Marián Bendík, Lukáš Bendík, Duda, Roland Bari, Miroslav Bendík, Milan Bendík, Tobiaš, Ferko, René Bari, Tomáš Bendík.

Terňa – Nemcovce 3:0 (1:0)

Domáci sú v laufe a naďalej si vylepšujú štatistiky. K štyrom ligovým víťazstvám na nulu pridali aj jedno pohárové. Hostia naplnili čierne predpovede, strelec Majerník kúzla zbavený a nikto iný skórovať nedokázal.

Góly: 31. Peter Kováč, 72. Marián Cvoreň, 80. Ján Kračinovský.

Terňa: Gdovin (46. Stolárik) – Staško (69. Škurla), Halžák, M. Vasko, Fertaľ, Kračinovský, Kováč, Senderák, Pacúch, Jakub Vasko (54. Cvoreň), Juraj Vasko. Nemcovce: Botko – Pažin, Tomaščík, M. Tomáš , Fedor, Dlugoš, Kačmár, Zoš, Majirský (60. Katuščák), Majerník, J. Tomáš (78. Vaško).

Šarišské Sokolovce – Uzovský Šalgov 0:1 (0:0)

Málo gólov, ešte menej kariet. Hlavný arbiter nemusel v slušnom stretnutí ani raz siahnuť do vrecka, teda iba v prípade gólu a striedaní.

Gól: 60. Dávid Slaninka.

Šarišské Sokolovce: Matúš Baláž – Kazimír, Madej, Miroslav Baláž, Magáč (87. Balucha), Šoltés, Kočiš, Jozef Baláž, Ržonca, Kozma, Pažin. Uzovský Šalgov: Klembara – Kišeľa, Kropiľák, Miloš Fekete, Ján Slaninka, Štofaník, Malík, Gajdoš (75. Orjabinec), Filip Fekete, Pagáč (90. Jurčák), Dávid Slaninka.

Brezovica – Šarišské Dravce 3:4 (2:1)

Keď štyri minúty pred koncom zneškodnil brankár hostí pokutový kop, favorit si vydýchol. Bolo to za stavu 2:3, hostia vzápätí kontrovali štvrtý gólom, domáci už len kozmeticky upravili na 3:4.

Góly: 25. Dávid Duda, 29. Vladimír Sudimák, 90. René Piskura – 4. Marek Urda, 55. a 80. Dušan Hurajt, 88. Karol Bednarčík.

Brezovica: Pavlovský – Turek, Ďurica, Zavacký, Bujňák (74. Čačo), Pavlovský, Rimsky, Duda, Veľký (46. Piskura), Jacko (58. Hromjak), Sudimák. Šarišské Dravce: Brilla - Blaščák, Urda, Drabiščák, Petrus (46. Bednarčík), Matúš Haborák, Angelovič, Hurajt, Martin Haborák, Mišenčík, Ištvan.

VZ5 5270

Žipov – Hermanovce 3:3 (1:2), na penalty 8:7

Pre domácich sa vidina tretieho finále po sebe po dvadsiatich minútach rozplývala. Prehrávali 0:2, avšak v 52. min sa po góle na 2:2 vrátili do zápasu. Potom prehrávali ešte raz, no nezložili zbrane a tretím gólom si vynútili penalty. V nich boli o jeden gól šťastnejší.

Góly: 40. Jozef Urban, 52. Biatt z 11 m, 76. Martin Dolinský – 14. a 20. Jozef Pokuta, 63. A. Karabinoš.

Žipov: Peržel – L. Dzurenda, M. Dzurenda, Dzuriček, Ambrózy, Krescanko (76. Nic), Harčar (70. Salnický), Biatt, Urban, Olejník, Dolinský. Hermanovce: Babuščák – Jakubek (20. Polačko), Onofrej, Brilla, S. Gajdoš, Petruška, Jurčišin, Grejták, A. Karabinoš, Pokuta, D. Gajdoš (75. M. Karabinoš).