Výsledok 7:0, častejšie vyskytujúci sa medzi hokejovými mantinelmi než na zelených trávnikoch, sa zrodil v rozlúčkovom zápase hráčov AŠZ Torysa s prešovským a sabinovským okresným futbalom. Znamenal tiež najvýraznejšie víťazstvo víťaza šiestej ligy a zároveň najpotupnejšiu prehru hosťujúceho tímu v sezóne 2018/2019. Mimochodom, v jesennej časti sa vzájomný súboj týchto dvoch súperov skončil bezgólovým rezultátom.

Torysania odštartovali deštrukciu obranných radov Nemcoviec už v ôsmej minúte, pokračovali presne po polhodine od úvodného výkopu a o niekoľko sekúnd neskôr už bolo 3:0. O všetko sa postaral jediný hráč – Tomáš Dyačovský, ktorému tak na čistý hetrik stačilo iba 22 minút. Do prestávky prikrášlil výsledok Peter Radačovský, po výmene strán dvakrát Matúš Lazorík a ešte raz Tomáš Dyačovský. Brankár hostí Vladimír Botko robil čo mohol, niekoľkým ďalším gólom zabránil a uchránil tak svoj manšaft pred vyšším prídelom.

VZ5 3900

Čiernou škvrnou zápasu bola červená karta, ktorú hlavný rozhodca Matúš Čonka udelil bez milosti v 54. minúte hosťujúcemu Tomášovi Zošovi. Aj k tomu sa vyjadril hrajúci prezident TJ Nemcovce Vladimír Botko, najprv však jeho slová k zápasu, skôr vo forme otázok... „Neviem, prečo sme si v obrane urobili deň otvorených dverí. Neviem, či niektorí hráči už deväťdesiat minút dopredu nemysleli na guláš a pivko. Isto aj domáci mali v hlavách tieto pochutinky, no ešte pred takýmto tradičným pohostením, na oslavu ich úspechu, nám doprali iné – také špeciálne, gólové. Prečo sme im to dovolili, to doteraz nechápem. Nešetrili nás, išli celý čas naplno, akoby im horelo za pätami. A tá nešťastná karta? Prvá v kariére pre dobráčiska a džentlmena na ihrisku Tomáša Zoša. Obyčajná záchranná brzda pri samostatnom nájazde protihráča na mňa. Je to taký paradox, malá nespravodlivosť, že práve on, no aj o tom je šport.“

VZ5 3937

Zaujímavosťou merania síl prvého si šiestym celkom konečnej tabuľky bola aj skutočnosť, že v ňom nastúpili dvaja muži, ktorí ako jediní zo všetkých hráčov najvyššej okresnej súťaže majú na konte plný počet minút – po 2340 – teda odohrali všetkých 26 stretnutí od úvodného výkopu až po záverečný hvizd rozhodcu. V obidvoch prípadoch išlo o brankárov, domáceho Partika Sedláka (27 rokov) resp. Vladimíra Botka (34 rokov).

Na záver, zaželajme hráčom Torysy v piatej najvyššej súťaži veľa úspechov, nech sú v nej prínosom, čo by nás potom mohlo všetkých tešiť.