Futbalisti FK Požiarnik Medzany, účinkujúci v tejto sezóne v 8. lige ObFZ Prešov, už „oddychujú“. V dvojzápase o celkové 25. miesto v najnižšej súťaži najprv vyhrali v Drienovskej Novej Vsi 3:1, v nedeľu zdolali doma tohto súpera 2:1. O góly sa postarali v 13. minúte Vladimír Vaško, v 21. Tomáš Cicoň, po prestávke korigoval Adam Bučak (v 51. min). Na góly sa skončil tento súboj 2:1, na žlté karty 1:2. No hlavný rozhodca Lukáš Porochnavý bol nútený v 67. minúte vytiahnuť z vrecka aj červenú kartu (úder protihráča do tváre).

VZ5 1623

Prezident domáceho klubu Rudolf Hudák si však myslí, že jedna bola málo... Išlo o osobný súboj, po ktorom, keď už, mali ísť predčasne pod sprchy obaja, nie iba náš brankár Marek Lukáč. Ani kapitán hostí nebol bez viny.“ Podľa neho sa pre Šimona Ivana ušiel len žltý trest preto, lebo jeho zasiahnutie tváre gólmana Medzian arbiter nevidel.

VZ5 1630

V Medzanoch seniorský futbal v rokoch 2008 až 2011 neexistoval. Potom prišiel návrat, aj s výsledkami, ktoré boli aké boli. Raz lepšie, inokedy horšie. Lenže iba práve skončená sezóna má prívlastok naj... „Bola jednoznačne najhoršia od nášho návratu pred ôsmimi rokmi. Trápime sa s nedostatkom hráčov. V Drienovskej Novej Vsi sme nastúpili desiati, v nedeľu doma presne jedenásti. Už skôr v Ovčom ôsmi. A takto sa to s nami vlieklo prakticky od prvého kola. Náhradníkov na lavičke ako šafranu. Nič nové pod slnkom, sme amatéri. Keď počujem slová vykladať kamióny, už si len nahlas povzdychnem. Takto to u nás chodí a východiskom je iba doplnenie kádra o piatich, šiestich hráčov, najlepšie z vlastnej liahne, dodal na záver R. Hudák.