Dva rozdielne polčasy videli diváci v zápase 8. kola 8. E ligy o 7. až 12. miesto ObFZ Prešov. Hráči FK Roma Jarovnice nemali zľutovanie nad súpermi vo farbách ŠK Ličartovce. Ich vzájomné meranie síl sa skončilo výsledkom 9:2. Po prvom polčase domáci viedli 3:2, v druhom excelovali – 6:0. Hetrik dosiahli dvaja - Jozef Ferko a Jaroslav Ferko. Po jednom presnom zásahu pridali Róbert Ferko, Ivan Kaleja a Ondrej Kaleja. Za bývalého druholigistu skórovali Lukáš Barej a Dávid Babčák.

PG5 1569

Jarovničania si rýchlo „nadrobili“ na tri body a to v podobe dvoch gólov - po necelej štvrťhodine bol stav 2:0. „Potom sme poľavili ako kolektív. No boli aj chyby jednotlivcov, z jednej sa ani ja nechcem nijako vykrútiť. Inkasovali sme prvý gól, neskôr druhý, ktorým v 37. minúte hostia vyrovnali na 2:2,“ uviedol hrajúci prezident FK Roma Róbert Ferko.

PG5 1553

Keď sa už zdalo, že mužstvá odídu do kabín za nerozhodného stavu, zaúradovala v 44. minúte, hokejovou terminológiou povedané, prvá hviezda prvého polčasu. Jozef Ferko poslal svoj tím znova do vedenia – 3:2. Žiaľ, bolo to jeho maximum v tomto stretnutí, lebo pre zranenie členka už po prestávke do hry nezasiahol. Nahradil ho Milan Kaleja. Tomu sa síce skórovať nepodarilo, no zato bol platným hráčom v strede poľa... „V strede zálohy umne režíroval našu hru, rozdával lopty. Mal veľkú zásluhu na tom, že sme po výmene strán naštartovali gólostroj.“ A hoci meno Milana Kaleju v štatistických gólových údajoch zo zápasu chýbalo, „mal dve asistencie. Nebyť neho, vyhráme len 7:2 a nie 9:2,“ poznamenal položartom, polovážne prvý muž jarovnického futbalu.