O trénerskej hokejovej legende Vjačeslavovi Tichonovovi sa v minulosti hovorilo, že neraz nedokázal byť spokojný ani po víťazstve 10:0. To len tak na okraj a teraz v rýchlosti prejdime z ľadu na zelený trávnik. Futbalisti TJ Sokol Brezovička vyhrali v 21. kole 7. ligy ObFZ Prešov na ihrisku TJ Budovateľ Šarišské Bohdanovce vysoko 8:1. Tréner hostí Jozef Telepák tiež nebol spokojný. Mohlo by sa ale zdať, že iba s druhým polčasom, na začiatku ktorého dali jeho zverenci po niekoľkých sekundách ôsmy gól – a potom nič. „Máte pravdu. Potom nič. Ale naozaj nič... Bol koniec. Problémy boli už pred úvodným výkopom, ktorý sa posunul o desať minút neskôr. Domáci ledva jedenásti, nikto na striedanie. A potom, cez prestávku traja vyzuli kopačky. Keď po ôsmom góle v 46. minúte zišiel z ihriska ďalší, ich počet tak klesol pod povolený limit. Siedmi už hrať nemohli a vlastne ani nechceli. Hlavný rozhodca Jozef Babjak musel predčasne ukončiť zápas. Osemdesiat kilometrov sme urobili zbytočne, to isté platí aj o našich fanúšikoch. Jednoducho povedané, zápas o ničom, aj vy ste mohli radšej písať o nejakom inom stretnutí, zaujímavejšom. Ľúto mi bolo našich aj náhradníkov, ktorí sa tešili na to, že si zahrajú celý polčas, no nakoniec boli sklamaní.“

VZ3 0916

Dianie na trávniku malo počas 45 minút jednoznačný priebeh. A to sa vraj ešte futbalisti Brezovičky v niektorých úsekoch prispôsobili tempu hostiteľov. Hetrik za jedenásť minút dosiahol Peter Michalek. „Skóroval vždy po zbehnutí za domácu obranu, na jeho rýchlosť ťažkí obrancovia Bohdanoviec nestačili.“ V koncovke sa presadili tiež Martin Strelec (2), Miroslav Kaleja z pokutového kopu, Stanislav Červeňák a Peter Ištoňa. Na domácej strane zaznamenal čestný úspech Marek Kočiško.

Líder tabuľky si vzhľadom na všetky uvedené skutočnosti dozaista brúsil zuby na dosiahnutie jubilejného stého gólu v tejto sezóne. No nakoniec ostalo pri 94. Hoci výsledok 8:1 ostane v platnosti, mali hráči Brezovičky z určitého uhla pohľadu pokazenú futbalovú nedeľu. Ako J. Telepák poznamenal, radšej mohli zvíťaziť len 2:1, ale zahrať si deväťdesiat minút. Na záver rozprávania predsa len našiel jedno pozitívum. „Mamičky a ženičky aspoň nemuseli prihrievať polievky, keďže sme ich prekvapili skorším návratom.“