V siedmej lige ObFZ Prešov boli na programe zápasy 17. kola. V jednom z nich aj súboj dvoch celkov z opačných koncov tabuľky. Tretí TŠK Terňa hostil predposlednú TJ Budovateľ Žehňa. Výsledok 6:0 (2:0) asi mnohých neprekvapil. Hostia s jediným striedajúcim hráčom nemohli konkurovať domácim - kvalitatívne – a ani kvalitatívne. Hostitelia mali k dispozícii siedmich náhradníkov a do hry poslali v priebehu zápasu maximálny povolený počet čerstvých síl. Jeden zo štyroch striedajúcich hráčov Terne sa stal dokonca žolíkom hrajúceho trénera Petra Záhradníka a to až dvojnásobným. Po vybehnutí na ihrisko v 72. minúte mu stačila na strelenie dvoch gólov necelá dvadsaťminútovka. Okrem neho sa v koncovke Žehne presadili tiež Marek Semanič, Juraj Vasko, Maroš Piskura a kapitán Ján Kračinovský.

VZ5 0746

Žehňa inkasovala posledný gól tri minúty pred koncom, no aby to nebolo všetko, za kratučký časový úsek, aký chýbal do záverečného hvizdu hlavného rozhodcu Vladimíra Kubu, ešte stihla prísť o brankára Patrika Štvartáka. Ten musel odísť predčasne pod sprchy po červenej karte, ktorú dostal za úmyselné hranie rukou pred pokutovým územím. Natíska sa otázka, kto sa postaví medzi žrde v ďalšom meraní síl? „Alternatívou je Martin Kolesár, bývalý hádzanársky brankár Tatrana, ktorý však nastúpil aj za nás v niekoľkých dueloch,“ odpovedal hrajúci tréner Ľubomír Puhák. Zaujímavým, hoci nie príjemným konštatovaním je, že po poltuctovom prídele v Terni sa počet inkasovaných gólov Žehne zaokrúhlil na sto. „Keď sa trápite s nedostatkom hráčov, nemôže vás to prekvapiť, len s tým niečo urobiť,“ dodal Ľ. Puhák. Na margo ostatného vystúpenia už len dodal: „Za stavu 2:0 som ja sám mal na kopačke dva góly. Mohli sme sa vrátiť do zápasu. Nestalo sa a po tretej lopte v našej sieti sme už akoby rezignovali.“