Išlo skutočne o netradičnú futbalovú predohrávku, ktorá sa uskutočnila minulú nedeľu. Presne 125 dní pred oficiálnym termínom zápasov 16. kola 8. A ligy ObFZ Prešov si na štadióne blízko starej cesty z Prešova do Košíc merali sily FK Furča Haniska a FK Drienovská Nová Ves. Domáci boli na tom pred úvodným výkopom oveľa lepšie – ale len bodovo – na konte mali 15 bodov, hostia o deväť menej. A tak sa ani nechce veriť, že išlo vlastne aj o súboj „skoro“ tabuľkových susedov. FK Furča na šiestom mieste, Drienovská na ôsmom. Výsledok 1:0 v prospech domácich žiadne zmeny v tabuľke neurobil, obaja súperi ostali na svojich pozíciách.

VZ5 5032

O všetkom sa rozhodlo v 57. minúte. Zo značky bieleho bodu sa nemýlil Tomáš Vysocký. Bol to tretí gól tohto hráča v sezóne v jeho dvanástich štartoch za Hanisku, v ktorých, čo je zaujímavé, ani raz nestriedal, hral vždy od prvej do poslednej minúty. A čo je rovnako interesantné a slúži mu ku cti, nedostal v nich žiadnu kartu...

Tréner domácich Pavol Strejček sa na margo výsledku 1:0 vyjadril: „Priznám sa, osobne som veľmi vítal možnosť odohrať toto stretnutie ešte v tomto roku, lebo v ostatných dueloch sa nám darilo a hrali sme dobre. No teraz musím konštatovať, že ma tešia len tri body, lebo som čakal výraznejšie víťazstvo a nie najchudobnejšie – i to len z penalty.“

VZ5 4986

Haniska v jesennej časti šesť zápasov zo štrnástich vyhrala, osem prehrala, ako už bolo napísané, zimovať bude na šiestom mieste s pasívnym skóre 20:44. Počkáme si na to, ako sa bude dariť jej hráčom v jari...