Zimný pohár ObFZ Prešov 2024 odštartovala v nedeľu osmička účastníkov štyrmi zápasmi na umelej tráve v Sabinove. V „akcii“ boli mužstvá zo skupín C a D. Diváci boli svedkami dvoch úspešných penált, jednej červenej karty, zviditeľnili sa tiež autori dvoch hertikov, no predovšetkým štvorgólový strelec.

Výsledky:

Pečovská Nová Ves – Ľubotice U19 2:3 (1:1), góly: Leo Lipták 2 – Tadeáš Krištof, Marko Čeľovský, Peter Németh. Mužstvo od Sabinova dvakrát viedlo - 1:0 a 2:1. Avšak dve šestky na minútovej časomiere  mu priniesli smolu, keď ľubotickí mladíci vyrovnali. A neubehlo ani desať minút, keď súperovi zasadili rozhodujúce k.o.

VZ6 7125

Hermanovce – Ostrovany 1:3 (1:0), góly: Marko Grejták z pok. kopu – Miroslav Kaleja 3 (jeden z pok. kopu). Papierový favorit viedol po necelej štvrťhodine a najtesnejší náskok si udržiaval do 50. minúty. Potom oň prišiel, dá sa povedať, že expresne rýchlo – za osem minút.

Gregorovce – Ruská Nová Ves 11:4 (4:4), góly: Alexander Radačovský 4, Dávid Kišš 2, Ján Sobota 2, Lukáš Frič 2, Slavomír Andreko – Daniel Sabol 3, Dávid Šinglár. Rozdiel dvoch tried sa prejavil až v druhom polčase. Dovtedy hostia dokázali vyrovnať z 2:0 na 2:2, neskôr mali dokonca bližšie k víťazstvu (3:4). No v predposlednej minúte prvého dejstva vyrovnali Gregorovce na 4:4 a po výmene strán si už hrali „svoju“ ligu.

Jarovnice - Janov 4:0 (1:0), góly: Róbert Ferko 2, Jaroslav Ferko, Tomáš Čurij. Góly padli v rozmedzí od 30. do 76. minúty. Necelú polhodinu pred koncom oslabil svoj tím Janovčan Radoslav Richtarik, ktorý videl za rečnenie druhú žltú kartu.

Súťaž pokračuje ďalšími piatimi stretnutiami v nedeľu 28. januára. Stretnú sa tieto dvojice: Pečovská Nová Ves – Ostrovany, Chmeľov – Petrovany, Radatice – Malý Šariš, Hrabkov – Sedlice a Kapušany – Pušovce.