Meniny dnes: zajtra:

Hodnotenie používateľov: 0 / 5

Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne
 

mq1V záujme propagácie futbalu v okresoch Prešov a Sabinov, nadviazal ObFZ Prešov spoluprácu s prešovskou lokálnou televíziou TV7...

Oblastný futbalový zväz Prešov - SEKRETARIÁT

Spolupráca ObFZ Prešov s TV7

TELEVÍZIA - TV7

Oblastný futbalový zväz Prešov pred jarnou časťou súťažného ročníka 2013/14, nadviazal spoluprácu s regionálnou prešovskou televíziou TV7.

Na "Jarný aktív" športovo - technickej komisie ObFZ Prešov 21.3.2014, bol pozvaný aj zástupca prešovskej lokálnej televízie TV7 Radomír Kreheľ, ktorý vysvetlil prítomným funkcionárom klubov spôsob propagácie a zviditeľňovania futbalu v regióne Prešov - Sabinov, prostredníctvom televíznych priamych prenosov, záznamov a zostrihov z majstrovských futbalových zápasov.

Od jarnej časti súťažného ročníka 2013/14 bude televízia TV7 zabezpečovať jeden záznam zo stretnutia s komentátorom. Výber konkrétneho majstrovského futbalového stretnutia závisí na rozhodnutí pracovníkoch  televízie TV7.

Z ostatných majstrovských futbalových zápasov, v prípade ak zainteresované kluby včas dodajú kvalitné videozáznamy, pripraví televízia TV7 zostrih z jednotlivých majstrovských futbalových zápasov aktuálneho kola. V začiatkoch  spolupráce bude TV7 upriamovať pozornosť iba na kluby, ktoré majú kvalitné podmienky na uskutočnenie televízneho prenosu. Pracovníci televízie si pred vybraným stretnutím preveria kvalitu internetového signálu (od hodnoty vysielaných dát závisí či sa bude realizovať priamy prenos, alebo iba záznam stretnutia). Konkrétny klub musí pre pracovníkov televízie TV7 zabezpečiť v záujme kvalitného priameho prenosu, alebo záznamu stanovište, ktoré je chránené pred zlými poveternostnými podmienkami,  prístrešok na vyvýšenom stanovišti s možnosťou umiestnenia statívu, elektrickú a internetovú prípojku).

Pracovníci TV7 sú ochotní vyškoliť jednotlivých video technikov klubov v záujme spracovania kvalitných video záznamov, pre prípadne vyžiadania komisií ObFZ Prešov, ako aj kvalitného video materiálu, pre zhotovenie zostrihu z každého aktuálneho kola.

Spočiatku po dodaní kvalitného video materiálu od video technikov by sme mohli na web stránke TV7, sledovať zostrih aktuálneho kola zápasov I.triedy ObFZ Prešov, časom aj z ostatných súťaží dospelých, ako aj mládežnickych kategórií spestrením o topvideo "frajer na záver".

Návrh sa stretol s priaznivou reakciou prítomných zástupcov klubov, ktorí túto aktivitu zväzu jednoznačne privítali.

Výhodou pre kluby v pôsobnosti ObFZ Prešov je, že záznam zo stretnutia spracovaný televíziou TV7, bude posudzovaný jednotlivými odbornými zväzovými komisiami, ako relevantný záznam zo stretnutia vyhotovený klubom.

Ak klub prejaví záujem o uskutočnenie komentovaného priameho prenosu, alebo záznamu mimo plán spolupráce televízie TV7 s ObFZ Prešov, náklady na jeho realizáciu sa pohybujú okolo 70€.

V prípade kvalitného internetového pripojenia na štadióne zabezpečí TV7 pre futbalových fanúšikov sledovanie priameho prenosu zo zápasu !!!). Pred jeho uskutočnením si pracovníci televízie TV7 overia u konkrétneho poskytovateľa internetu na štadióne výšku odosielaných dát, skontrolujú si potrebné vytvorené podmienky a pred stretnutím si všetky tieto záležitosti v reále preveria.

O pripravovanom prenose z konkrétneho majstrovského futbalového stretnutia budeme včas informovať na web stránke ObFZ Prešov.

TV7 už realizovala "Futbalovú kvapku krvi ObFZ Prešov - TU

Naladiť TV7- Prešov si môžete aj v obciach v okolí Prešova, kde dosahuje signál vysielača - Šibená hora.

Sú to obce: Haniska, Kendice, Drienovská Nová Ves, Ličartovce, Lemešany, Petrovany, Záborské, Dulová Ves, Ruská Nová Ves, Župčany, Malý Šariš, Svinia.

Ako si TV7 naladiť?

Telekomunikačný úrad pridelil TV7,  frekvenciu DVB-T Kanál 27.

Vysielanie DVB - T Kanál 27:
1. fáza: máj - október 2013 - výkon 30% sila vysielača
2. fáza: november 2013 - výkon 100 % sila vysielača
3. fáza: 18. november 2013 - zaradenie do rastra operátora SLOVANET (na žiadosť zákazníkov Slovanetu.
Žiadajte aj u svojho káblového operátora.

Vysielač Šibená hora sa nachádza na kopci nad Strojníckou priemyslovkou.
Natočením antény týmto smerom môžete naladiť: 
kanál 27 - TV7- Prešov.

Najlepšiou možnosťou sledovania programov vysielaných z tohto vysielača je použiť spoločnú vonkajšiu anténu na streche bytového domu.
Tu sa vyžaduje zásah odborníka, lebo je nutné zasiahnúť do spoločného rozvodu signálu.
Ak sa Vám nepodarí naladiť kanál 27 v spoločnom rozvode je možné, že antenár použil zlučovač len na kanál 25 a 59. Kontaktujte svojho antenára. Je to minimálna investícia.
Ak sa Vám o spoločnú anténu nikto nestará dajte si to urobiť našími technikmi. Kontakt Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. a tel.: 0905 584 468.
 

Ceny Live prenosov

Cena Live tlačovky, športových a spoločenských prenosov: 40,-€

V tejto cene dostanete: 

- LIVE prenos do TV7 vysielajúcej v Prešove cez DVB-T kanál 27
- LIVE prenos na stránke televízie http://tv7.sk/index.php/live-prenos
- záznam prenosu v televízii počas 1 dňa minimálne 8 opakovaniami
- záznam prenosu na stránke televízie napr.: http://tv7.sk/index.php/spravodajstvo-menu/mesto-spravodajstvo/117-predstavenie-kandidata-na-predsedu-psk 
- stránka je prepojená so sociálnymi sieťami, kde si to môžu diváci "lajknúť" a zdieľať po sieti.

Za príplatok 20 €,  ešte jeden deň vysielania v televízii TV7.   

Komletný cenník TU 

Televízia TV7

seven media s.r.o..
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. - reklama, konateľ

štúdio TV7
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. - námety, postrehy, spravodajstvo

 pripravil: Attila Mikloško

Aktuálna mapa pokrytia prešovských obytných častí - november 2013