Na programe bolo prvé kolo Letného pohára ObFZ Prešov 2022. O postup do semifinále bojovali štyri dvojice. Tri zápasy priniesli bohatú úrodu gólov, v jednom dueli videli diváci v riadnom hracom čase len dva góly. Na dvoch ihriskách rozhodli penalty. Pochybuje ešte niekto o atraktívnosti prestížnej súťaže? Nasledujúce riadky sa oplatí čítať...

Malý Šariš – Pečovská Nová Ves 5:2 (2:1), góly: 9. a 62. Peter Karabinoš, 22. Patrik Adamčo, 55. Matúš Ambrózy, 85. Dávid Lukáč – 47. a 58. Leo Lipták. Domáci za stavu 2:0 dostali gól do šatne, no hneď po výmene strán viedli znova o dva. Hostia rýchlo odpovedali na 3:2, no to bolo v podaní papierového favorita všetko.

Žipov – Chmiňany 1:1 (0:0), na pokutové kopy 5:4. Góly: 62. Dávid Harčár – 52. Miroslav Bendík. Hostia sa ujali vedenia, domáci vyrovnali presne o desať minút. Viac gólov nepadlo a na rad prišla penaltová lotéria. V nej zneškodnil žipovský brankár Slavomír Ondria až dva pokusy súpera a výrazne sa podpísal pod úspech svojho tímu.

Ľubotice B – Chmeľov 4:4 (1:0), na pokutové kopy 10:9. Góly: 6. , 53. a 90. Richard Šimko, 82. Fábio Merkovský – 47. Patrik Marcinko, 58. Vladimír Polča, 79. Damián Kendra, 90. Adrián Pavúk. Jeden gól do polčasu, sedem po výmene strán. Domáci viedli 2:1, prehrávali 2:3. Nevzdali to, vyrovnali a v poslednej minúte bolo dokonca 4:3. No hostia dokázali vyrovnať. Penaltová séria bola ešte dlhšia ako v zápase o bronz na ME 1980 medzi Československom a Talianskom. Kým vtedy na „Euro“ rozhodla deviata séria, v Ľuboticiach až desiata.

VZ7 5702

Dubovica – Brezovička 3:5 (0:1), góly: 47. a 78. Jakub Grich, 52. Miroslav Hajzuš – 11. a 73. Miroslav Kaleja, 64. Martin Grega, 70. Martin Strelec, 80. Radovan Molčan. Domáci otočili z 0:1 na 2:1, no osudnou sa im stala necelá desaťminútovka keď inkasovali trikrát – 2:4. Neskôr znížili na 3:4, no „poistka“ hostí prišla rýchlo. Od 80. minúty sa už skóre nezmenilo...