fbpx

Meniny dnes: zajtra:

Súboj sa konal pri príležitosti okrúhleho jubilea dvadsiatich rokov vzájomnej spolupráce. Počasie futbalu neprialo, horúčava prinútila aktérov merania síl siahnuť na dno síl. Výsledok 2:3 hovorí v prospech hostí spoza severných hraníc. Tí viedli po prvom polčase 2:0. Domáci po výmene strán najprv znížili vďaka presnému zásahu Patrika Bodnára, Jakub Poláček neskôr z penalty vyrovnal a za stavu 2:2 sa akoby začínalo odznova. Avšak desať minút pred koncom rozhodli Poliaci gólom z priameho kopu o svojom víťazstve. V zostávajúcom priebehu sa Prešovčania snažili o vyrovnanie, no bez želaného efektu. Po záverečnom hvizde hlavného rozhodcu Mareka Ciska, ktorému na čiarach asistovali Štefan Cisko a Martin Palenčár, platil konečný výsledok 2:3...

Súčasťou podujatia bolo tiež odovzdávanie zaslúžených ocenení funkcionárom, ktorí stáli pri zrode spolupráce, ako aj tým obetavým činovníkom, ktorí po nich pokračovali v nastúpenom trende...

VZ7 1211

ObFZ Prešov U19 reprezentovali: Timotej Slezák – Damián Girgasch, Jakub Varga, Patrik Bodnár, Samuel Huňady – Stanislav Jurek, Štefan Kandráč, Alex Krescanko – Dávid Varga, Jakub Polaček, Kristián Stašík. Striedali: Martin Sarnecký – Matej Jakubík, Michael Vaľko, Daniel Kišš, Branislav Kochan, Sebastián Pribula, Patrik Bujňák.

Miroslav Dedina, tréner domácich: „Napriek veľkej horúčave, slnečnému počasiu a úvodnému hvizdu už o 14. h, chalani ukázali veľkú motiváciu a zápas sa začal vo vysokom tempe, hore-dole. Prvých 15 minút sa hral skvelý aktívny futbal, avšak každou minútou postupne preberali iniciatívu hráči hostí až sa napokon hralo výlučne na našej polovici a dostávali sme sa pod tlak. Z toho vyplynuli obidva inkasované góly, prvý po nedorozumení obrany s brankárom a druhý po tečovanej strele spred 16-ky.

Do druhého polčasu sme nastúpili s vierou otočiť priebeh aj skóre a to sa nám aj čiastočne darilo. Po viacerých nepremenených šanciach nakoniec skóroval stredný obranca Patrik Bodnár, keď jeho center na prekvapenie všetkých skončil v sieti. Na 2:2 vyrovnal Jakub Polaček, ktorý bezpečne premenil pokutový kop. Súper neskladal zbrane a celý druhý polčas nebezpečne hrozil z brejkov, dvakrát nastrelil konštrukciu brány. Jeden z brejkov sme zastavili len za cenu faulu a z následného priameho kopu súper skóroval a zabezpečil si výhru 2:3. Hosťom gratulujem k výhre, ďakujem za skvelý a veľmi korektný zápas a už teraz sa teším na budúci rok.“