Meniny dnes: zajtra:

Hodnotenie používateľov: 5 / 5

Hviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívne

Futbalu nikdy nebude dosť. Týždeň po skončení súťaží riadených ObFZ Prešov sa rozbehol letný pohár, ktorý má za sebou šesť zápasov prvého kola. Zostávajúce dva, Žipov – Záborské a Hrabkov - Široké, sú na programe nasledujúci víkend.

Úvodná runda znamená stop pre troch papierových favoritov, účastníkov najvyššej okresnej súťaže – 6. ligy. Expresne rýchlo sa s pohárom rozlúčila Vyšná Šebastová, Nemcovce a Šarišské Dravce. Najnapínavejšie rozuzlenie videli diváci v Chminianskej Novej Vsi, kde postúpili Hermanovce až na pokutové kopy. Víťaz 8. B ligy Brezovička je v laufe a uvidíme ho aj v druhom kole. Neuveriteľných dvanásť gólov padlo v Gregorovciach a práve v tomto zápase vynikli v koncovke dvaja top strelci prvého kola. Zdalo sa, že na rok 2017 nebudú v dobrom spomínať v Uzovskom Šalgove. Lenže nakoniec to až také zlé nebude. V pohári síce skončili najrýchlejšie, ako sa len dalo, no nakoniec do 6. ligy postupujú. V Kapušanoch sa na tešili sa z víťazstva v 8. A lige, vydarený jún podčiarkli víťazstvom v pohárovej premiére. Ďalší z tých, čo pred týždňom oslavovali, hráči ľubotickej rezervy, sa museli skloniť pred umením súpera z Drienova.

Prekvapenie prvé...

Kapušany – Vyšná Šebastová 3:0 (2:0), góly: 3. Kristán Bača vlastný, 17. Ľuboš Hudák, 55. Dominik Čisarik.

Skaza favorita sa začala „raketovým nástupom“ domácich. Alebo skôr hostí, ktorí sa dali vlastný gól. Pomerne rýchlo viedli hráči spod hradu už dvojgólovým rozdielom a črtalo sa prekvapenie. To nakoniec malo aj reálnu podobu.

Favorit mal namále

Chminianska Nová Ves – Hermanovce 2:3 pk, góly: 2. Martin Leško, 3. Michal Madzik – 38. a 63. Jozef Pokuta.

Aj v súboji zemepisne blízkych mužstiev padli rýchle góly. V 3. min bolo 2:0. Potom úradoval kanonier Jozef Pokuta, ktorý sa nemýlil ani v penaltovom rozstrele, ktorý vyhrali Hermanovčania 3:2. Okrem neho sa z bieleho bodu nemýlili Peter Grejták a kapitán Damián Grejták. Naopak, zlyhali bratia Jurčišinovci, Branislav a Radovan. Mrzieť ich to však nemuselo...

Zbytočné vylúčenie

Ľubotice B – Drienov 1:4 (0:1), góly: 77. Richard Hudák – 58. a 71. Martin Kakaščík, 36. Jakub Hudačko, 81. Jakub Korem.

Do polčasu nebolo nič isté, no zlomovým momentom mohla byť nepremenená jedenástka domáceho Tomáša Lopáčka v závere prvého polčasu za stavu 0:1. Domáci tím zbytočne oslabil jeden z lídrov Ľubomír Kočík, ktorý po druhej žltej videl už v 23. minúte červenú kartu.

VZ3 5166

Stačil jeden polčas

Uzovský Šalgov – Rožkovany 0:2 (0:2), góly: 38. Michal Kocúrek, 42. Mojmír Gernát.

Hostia boli silnejší na ihrisku, aj na lavičke, kde mali až siedmich hráčov na striedanie - oproti dvom domácim. Všetko dôležité sa udialo v závere prvého polčasu. Po výmene strán zapisoval zapisovateľ zo zápisu o stretnutí už iba striedania.

Na všetko bol sám

Gregorovce – Nemcovce 8:4 (4:1), 3., 26., 45. a 54. Ardián Frič, 17. a 62. Erik Župa, 16. Lukáš Frič, 70. Maroš Vaško (z 11 m) – 6. (z 11 m), 50, 72. a 88. Pavol Majerník.

Ďalší rýchly rozbeh a rovnako rýchla odpoveď súpera. Domáci išli do vedenia, súper okamžite vyrovnal. Lenže na ďalšie tri góly už favorit zareagovať nedokázal. Taký výsledok veru nikto nečakal. Zvlášť pri streleckej potencii Pavla Majerníka. K nemu sa však už ostatní Nemcovčania v koncovke nepripadli a tak ďalší z favoritov balil kufre.

Finiš prišiel neskoro

Brezovička – Šarišské Dravce 3:2 (1:0), góly: 25. Dávid Oľšavský, 56. Samuel Nemergut, 77. Branislav Šefčík – 82. a 88. Dávid Hovančík.

Hostia spozorneli až za stavu 3:0, v samom závere začali naháňať stratu, no bezúspešne. Prekvapenie bolo na svete, v Brezovičke pokračuje futbalová eufória.