Meniny dnes: zajtra:

Hodnotenie používateľov: 0 / 5

Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne
 

V hale na Baštovej uliciv Prešove  sa konal už siedmy ročník tradičného dorasteneckého podujatia. Pohár Ladislava Pavloviča nakoniec putoval do Banskej Bystrice, minuloroční víťazi z Košíc skončili na druhom mieste, na treťom Ružomberčania. Domáce nádeje po dvoch prehrách a jednom víťazstve obsadili poslednú štvrtú pozíciu.    

Pravidlo o zlom začiatku a dobrom konci tentoraz v ich prípade neplatilo. V otváracom stretnutí s tradičným rivalom z Košíc totiž už po piatich minútach prehrávali rozdielom triedy. Tréner Marek Petruš neskrýval sklamanie: „Áno, bol to veľmi zlý začiatok, ktorý sa potom otáča. Zároveň ale aj veľké ponaučenie. Treba veriť, že všetko na niečo dobré. Chlapci si musia uvedomiť, že takto turnaj nemôžu začať a že je potrebné hrať od prvej sekundy.“ Marek Petruš na rovinu priznal, že ciele boli iné, než to, čo dokázali na ihrisku: „ Škoda, chceli sme získať pohár pre víťaza, aby vzácna trofej na počesť vychýreného prešovského kanoniera ostala doma. Nepodarilo sa. V koncovke sme boli málo efektívni a v niektorých zápasoch rozhodla aj väčšia kvalita súpera – to treba objektívne priznať. Pri otázke, či medzi jeho zverencami nevyrastá nasledovník Ladislava Pavloviča, nebol pesimistom. Skôr naopak: „Máme veľmi veľa šikovných hráčov, v kádri U17 troch reprezentantov. Videli sme ich aj na tomto turnaji priamo v akcii. Myslím si, že nielen oni, ale aj ostatní sú šikovní, ale je to len na nich či budú napredovať alebo budú iba priemernými hráčmi.“ 

Výsledky: Prešov –Košice 1:6, Ružomberok - Banská Bystrica 2:1, Prešov – Ružomberok 5:1, Košice – Banská Bystrica 1:3, Prešov – Banská Bystrica 0:3, Košice – Ružomberok 2:2.

 Konečná tabuľka:

1. Banská Bystrica                 3          2          0          1          7:3       6

2. Košice                                3          1          1          1          9:6       4

3. Ružomberok                      3          1          1          1          5:8       4

4. Prešov                               3          1          0          2          6:10     3

 

Individuálne ocenenia:

Najlepší hráč: Filip Kráľovič (Prešov), najlepší strelec: Jakub Novotný (Košice), najlepší brankár: Marek Bakoš (MFK Ružomberok).