FK Drienov – FK Rožkovany. Tri kolá pred koncom sezóny to bol priamy súboj o druhé miesto v 6. lige ObFZ Prešov. Skončil sa výsledkom 1:1 (góly: 90. Lukáš Straka – 15. Mojmír Gernát), bod nikomu zvlášť nepomohol, skôr naopak. Domáci spadli na bronzovú priečku, hostia na piatu. Deň predtým odovzdávali žiakom Drienova pohár za prvenstvo v 4. A lige, o postup do vyššej súťaže si v baráži zmerajú sily s rovesníkmi z Kojatíc. Vráťme sa však rýchlo k seniorom, lebo v remízovom zápase sa diali zaujímavé veci...

VZ7 5171

„Rožkovany môžu ďakovať obidvom žrdiam, brvnu a brankárovi. Spolu päťkrát sme mierili do konštrukcie,“ poznamenal člen výboru FK Drienov Ivan Porvažník. Podľa jeho názoru malo byť už do prestávky 5:1 namiesto 0:1. Pri súperovi vraj stálo poriadne veľké šťastie, no nepoprel ani umenie Šimona Smetanku v bránke. Hostia viedli po priamom kope, keď malý podiel viny na góle mal aj drienovský brankár Miroslav Gabana. Čo nasledovalo potom, to I. Porvažník povedal hneď v úvode. Vykúpenie prišlo v hodine dvanástej, tentoraz konečne stálo šťastie aj pri hostiteľoch. Po centri a zle odkopnutej lopte sa lopta dostala k L. Strakovi, ktorý prišiel na ihrisko zhruba v polovici druhého polčasu ako posledný striedajúci hráč Drienova. Stal sa teda právom žolíkom trénera Miroslava Longauera.

VZ3 0271

Oslovili sme aj trénera Rožkovian Petra Čekana. Jeho zverenci inkasovali v poslednej minúte, no o stratených dvoch bodoch to podľa neho nebolo. Zdôraznil, že gól - a nie jeden - doslova visel na vlásku niekoľkokrát predtým. Že chýbalo len niekoľko sekúnd do záverečného hvizdu hlavného rozhodcu, „taký za šport,“ zareagoval stručne. „Nikdy sa nebavím o tom, že sme nehrali v najsilnejšom zložení, no pravda je taká, že v našom prípade to tak teraz bolo. Vykartovaní hráči, zranení, po svadbe...Hrali sme s tým, čo máme k dispozícii.“ P. Čekan je teda s výsledkom spokojný, a, ako zdôraznil, „tiež by sme sa mohli odvolávať na smolu v dvoch prípadoch, keď naši hráči mierili do žrdí. No ako som už povedal, je to šport.“ Osobitne spomenul jedného hráča domácich a priznal obavy z jeho priamych kopov. „Skutočne, my sme boli z predchádzajúcich vzájomných zápasov zvyknutí, že nám Martin Kakaščík z priameho kopu vždy dal aspoň jeden gól. Teraz vyšiel chvalabohu naprázdno. Aj preto berieme bod a neplačeme nad ďalšími dvomi.“

Šarišské Dravce – aktuálne druhé v tabuľke, za nimi Drienov, Hermanovce, Rožkovany... Štvorica, ktorá má na konte dvakrát po 39 a dvakrát po 37 bodov a brúsi si zuby na striebornú priečku. Kto má dve kolá pred koncom najlepší žreb? Zdá sa, že by to mohol byť Drienov. Aj preto, lebo na programe sú, okrem iných aj stretnutia Šarišské Dravce - Hermanovce (už túto nedeľu) a v poslednej runde Hermanovce – Rožkovany. Alebo to bude inak? Dáme sa prekvapiť.